Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta #odchudzanie Stosował ktoś na dłuższą metę sok z kiszonej kapusty?

Oczywiście jako dodatek do ułożonej diety i ćwiczeń. Podobno tak cudownie wpływa na florę bakteryjną i trawienie.

U siebie zauważyłem że po wypiciu 0,5 l butelki przez godzinę mi się coś w brzuchu przelewa. Swoją drogą cholerstwo smaczne jest
  • 16
@tsstolik: Ja piłem wodę z ogórków, taka mieszanka bakterii nie zaszkodzi nawet w dużych ilościach(nadmiar zostanie wydalony w raz z kałem). Najlepszy sposób ogólnie na odbudowę flory bakteryjnej lub do jej poprawy jest stosowanie wyselekcjonowanych szczepów bakterii, jednym z przykładowych produktów może być vivomixx, sam stosuje i mogę polecić, wszystko lepiej funkcjonuje i jak były problemy z defekacją tak przy tym zniknęły. Zresztą zachęcam do przeczytania artykułu o probiotykach od Jacka
@wiera87 mhm, podasz jakieś źródło? Bo wg SJP są to dwa zamiennie stosowane określenia ( ) a Ty powielasz jakieś mity, wg których zapewne kwaszenie polega na zalewaniu produktu kwasem czy inne brednie
@gaaraddz: po co mi źródła, skoro to temat prosty jak drut? Co mi z definicji slownikowej, skoro producenci w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy dają ocet? Idź do dużego marketu i poczytaj składy :)
@wiera87 sprawdzę przy okazji, ale ja się nie sprzeczam o skład produktów tylko o to że kiszone i kwaszone to dwa określenia tego samego. A dodawanie kwasu o twego nie ma tu znaczenia
@alotbsol no o tym cały czas mówię, czy będzie napisane że kwaszone czy kiszone to może być dodawany kwas octowy. Dlatego nie ma się co kierować nazwa tylko tym co na etykiecie