Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić? Polecane, a raczej najciekawsze laptopy na maj 2018:
do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału.
Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 157
  • Odpowiedz
a co sadzisz o hyperbookach? W cenie 5100 tez jest model N87s z i7 8750 i gtx 1060, do tego matryca ips podswietlana klawiatura itp


@WielkieDablju: Trzeba czekać na jakieś poważniejsze recenzje, poprzednie budżetowe wcielenia clevo nie radziły sobie z chłodzeniem czterodzeniowej i7, a tutaj dochodzą wyższe zegary i dwa dodatkowe

kupił już ktoś może lapka firmy NTT z kadłubkiem CLEVO? Chodzi o te Hiro


@slawomiras: Łap i czytaj, to
  • Odpowiedz
Wolałbym wziąć i5 a kartę 1060 a nie i7 sparowaną z 1050ti.


@n_Cariane: do gierek takie combo jest faktycznie lepsze, ale np. y520 sobie średnio radzi z okiełznaniem tego duetu, natomiast clevo n957p6 z 6 rdzeniowym desktopowym procesorem ma jakiś sens, za pewien czas powinny się pojawić i5-8300h&gtx1060max-P(Q).

Asus rog strix 502vm chyba mi się jakiś czas temu rzucił w oczy, poszukaj ;)


@n_Cariane: z i-7700hq i gtx 1060 5
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: oemy znajdziesz za 550-600 zł, w pełni nowy z 36 miesięczną gwarancją. Jak masz matrycę innoluxa i jeszcze możesz go zwrócić do sprawdź dokładnie czy nie ma pasów na matrycy przy odświeżaniu, bo to częsta ich przypadłość, a nowe lcd to ok. 200 zł.

A podasz przykład takiego laptopa który od razu posiada 16GB DDR4, 240GB SSD oraz 1TB HDD w cenie?


@n_Cariane: to są i tak sklepowe konfiguracje,
  • Odpowiedz
@n_Cariane: informacje własne i od użytkowników, sklepy montują tam najtańsze dyski ssd oraz używane kości ze swojego serwisu, mało która konfiguracje jest fabryczna, większość jest modyfikowana przez sklep, szczególnie te o których piszesz, x-kom oraz komputronik w tym przodują, inni też nie lepsi.
  • Odpowiedz
wpada jakaś sensowna kasa z tych reflinków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@flown: Nie, a przynajmniej nie jest równa poświecanemu czasowi na stworzenie zestawienia oraz odpowiedzi wykopowiczom pod wpisami czy na pw za co nigdy nie wziąłem ani grosza. Ze skąpca w lepszych miesiącach jest to ok. 100 zł, z tych x-komu w lepszych to kilkukrotność tej kwoty(więc 100-400 zł), raczej słaby biznes. :P, ale pewnie gdyby się
  • Odpowiedz
ale w przypadku, gdy sam otworze laptopa i dołożę ram, nie tracę gwarancji? :)


@Majku_: W 99% przypadków gdy nie ma tam żadnych plomb nie.

Poleciłbys jakiegoś laptopa 15'6" z nowym i7 i minimum 1060 który nie będzie się nagrzewał po godzinie do stanu w którym GPU nie jest używalne? :P


@LamaEffect: Ten się zapowiada ciekawie: https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/896-smart7-kallisto-gx15d-g1.html z pierwszych recenzji: http://www.technomadica.com/2018/05/11/illegear-onyx-i7-1060-dark-dazzler/

Dodałbym jeszcze Xioami Mi Pro i Xioami Gaming Laptop.
  • Odpowiedz
coś jak macbook pro, ale z windowsem na 2018? Mamy coś fajnego oprócz XPSa?


@swango: Zenbooki pro, ale czekałbym na refresh na i7-8750h, tak samo jak xpsa.

no reguły chyba jednak są plomby, które uniemożliwiają otwarcie klapy i dostanie się do środka?


@Majku_: Jak są to tylko transportowe nie unieważniające gwarancji, normalne plomby masz przeważnie na śrubkach na chłodzeniu, dołożenie ssd czy ramu nie unieważnia gwarancji.

Jak dla mnie sprzęt,
  • Odpowiedz
more widzę tam Chromebooków. To świadome pominięcie?


@gl0wa: Tak, to wciąż bardzo słabe maszyny na których za dużo nie zrobisz na plus czasy pracy na baterii, na minus cała reszta.

Mirki szukam używanego, mobilnego lapka z przedziału 1500-2000zl. Przede wszystkim musi być mały, lekki i szybki. 13-cali max. Myślałem o dell bo mam do nich zaufanie ale ciężko wyrwać cos malego w dobrej cenie. Same klocki. Polecicie coś dobrego pod winde?
  • Odpowiedz
Mógłbyś powiedzieć, co sądzisz o tych dwóch laptopach?

https://www.x-kom.pl/p/413948-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-7200u-8gb-256-win10-gt940mx-fhd.html

https://www.x-kom.pl/p/413624-notebook-laptop-156-hp-15-i5-7200u-8gb-240ssd-win10-fhd.html


@Kliko: Znajdziesz nowsze z i5-8250u czy jakbyś zrezygnował z ssd to z i5-7300hq i gtx 1050.

gdzie matryce dotykowe?


@SpasticInk: W tabletach, tam gdzie ich miejsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niezłe konwertowalne laptopy czy też zwykłe z dotykowymi matryca sporo kosztują, stąd ich brak.

o 500 są jeszcze bardzo dobre fujitsu: 12cali p702- wlutowany I3 ivy
  • Odpowiedz