Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić? Polecane, a raczej najciekawsze laptopy na maj 2018:
do 500 zł
do 1000 zł
do 1500 zł
do 2000 zł
do 2500 zł
do 3000 zł
do 3500 zł
do 4000 zł
do 4500 zł

W prawym dolnym rogu znajduje się data ostatniej aktualizacji danego przedziału.
Do indywidualnych zapytań w sprawie wyboru laptopa służy tag: #szukamlaptopa
Do problemów technicznych, softwarowych, innych zapytań niepowiązanych z bezpośrednim wyborem czy ogólnych informacjach o laptopach służy tag: #laptopy
#pustulkowelaptopy
  • 157
  • Odpowiedz
@Pustulka: To znowu ja ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wpadły na polskie sklepy Asusy z nową i7 6 rdzeni, konkretnie np. https://www.x-kom.pl/p/430389-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl703ge-i7-8750h-16gb-2561tb-win10.html

Kojarzysz ten model laptopa i jak on się sprawuje? Z tego co czytam to matryca 120Hz, choć mi nie potrzeba, bo granie to tylko ostateczność, głównie CAD. Cena wydaje się w porządku, ciekawe jak z grzaniem, czy nie ma problemu przegrzewania się i zwalniania procesora ze
  • Odpowiedz
Hej, potrzebuje lapka na codzień i zastanawiam się nad tym


@Alexie: jakie to zastosowania?

ciekawe jak z grzaniem, czy nie ma problemu przegrzewania się i zwalniania procesora ze względu na temperaturę.


@Nihilnovii: No własnie i to jest kluczowe, bo ciężko powiedzieć na bazie poprzednika jak sobie będzie radził laptop z 2 dodatkowymi, wyżej taktowanymi rdzeniami.
  • Odpowiedz
@Pustulka: właśnie polecono mi Twój tag :)

Szukam laptopa bo firma chce mi nagle kupić, ale mam tylko dzisiaj na znalezienie modelu. Co potrzebuję:

ekran 13" (lub okolice, ale 15" już za duży), 16GB RAM (od biedy 8GB ujdzie), dysk SSD conajmniej 256GB (większy niepotrzebny, ale jakby był to czemu nie). Cena do około 7-8k PLN.

Jesteś w stanie coś polecić, lub chociażby porządne obecnie marki i ich serie, to już
  • Odpowiedz
@Pustulka: siemanko, laptopa do około 3500 zł z najnowszym procesorem 8 generacji do grania w najnowsze tytuły ta srednich detalach. to poczekać jeszcze na nowe karty graficzne czy sie nie doczekam? wiem że ma być przełom ale dość pilnie potrzebuje już kupić
  • Odpowiedz
@Pustulka: Cześć, szukam laptopa do 3000-3500 złotych, 13'' - 15''. Typowo studenckie zastosowania, programowanie, nauka i mniej wymagające gry. Czy IPS i SSD w ogóle wchodzą w grę w takim zakresie cenowym? SSD zawsze można dołożyć ale IPSa już nie. Czy jednak dużo stracę? Nie mam też zamiaru wymieniać sprzętu przez dłuższy czas. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)
  • Odpowiedz
to poczekać jeszcze na nowe karty graficzne czy sie nie doczekam?


@Let_Me_2_Be: Nowych kart się nie doczekasz pewnie wcześniej niż w zimie, szukałbym czegoś na 1050 Ti.

cześć, a masz może pojęcie co będzie lepsze? X1 Carbon 6 gen. czy t480s ? Potrzebuje 14 cali matowe, do w granicach 9-10k, codziennie noszony.

@rand001:
Carbon 6 gen w konfiguracji z matrycą wqhd, i7, 512GB SSD i 16GB ramu, T480s w podobnej
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: G5 to praktycznie to samo co 7577, tyle że nowszy procesor. I bodajże białe podświetlenie klawiatury, zamiast czerwonego. G3 wyglądają bardziej "mobilnie" bym powiedział, a nie jak typowe gamingowe powtorki. G7 podobno różni się tym, że będzie dostępna wersja z i9 i 17 cali (ale to póki co te różnice między G5 i G7 są drobne, i chyba sam Dell nie ogarnia)
  • Odpowiedz
Będzie update na czerwiec ? Bo obecny jest już trochę nieaktualny :/


@davoid: Będzie jakoś w połowie lipca lub odrobinę później, teraz i trochę drogo, a okres wakacyjny to zastój na rynku, więc ciężej im je sprzedawać, na niekorzyść też wysoki kurs dolara oraz euro.

#!$%@?, g1 nie ma do 1000 ;( Chyba ze to uzywane...


@Varien: jeżeli piszesz o elitebookach to tak jak wszystkie laptopy w okolicy 1000 zł
  • Odpowiedz