Wpis z mikrobloga

Microsoft #windows10 wymusił na mnie aktualizację systemu po której laptop już nie wstał. Powinno się ich ścigać za takie praktyki ale nie o tym chciałem. Jak to mówio nie ma tego złego. Kupiłem innego oczywiście używanego, żeby wydać jak najmniej, 16GB ramu i dysk SSD 480GB. Co się okazało, o ile na starym synchronizacja pełnego węzła #bitcoin #btc trwała prawie miesiąc o tyle teraz tylko 35 godzin.
Laptop stosunkowo tani, więc nie jest tak źle jak myślałem. Wniosek, długość synchronizacji zależy w głównej mierze od dysku twardego, każdy kto ma dysk SSD jest w stanie być niezależny w ciągu niecałych dwóch dni. Jest dobrze.
p.....4 - Microsoft #windows10 wymusił na mnie aktualizację systemu po której laptop ...

źródło: comment_fpBviLGQRYteNbn5FyaZInJkms6PSMZA.jpg

Pobierz
  • 44
@pawlo74 tylko ssd z tego co słyszałem szybko się zajeżdżają na nodach btc. W sumie też mam na lapku z ssd noda ale już mi się niebawem skończy miejsce i chyba kupię jakiegoś taniego ale z dyskiem hdd żeby nie przepłacać, martwi mię tylko hałas hdd, stąd pytanie czy głośno chodzi przy odpalonym corze?
tylko ssd z tego co słyszałem szybko się zajeżdżają na nodach btc


@pawe88: słyszałem o kartach SD ale nie o dyskach miejmy nadzieję, że dysk wytrzyma dłużej. Myślę, że kata pada bo słabe chłodzenie.

czy głośno chodzi przy odpalonym corze?


@pawe88: słychać go ale nie na tyle aby dokuczało.
@pawlo74: ostatnio szukałem archiwalnych statystyk i znalazłem takie. Zaokrąglałem dla czytelności do wielokrotności 5GB. Wyszło mi tak, do tego zgadywanka na 2,5 roku do przodu.

koniec roku, wielkość BTC blockchain (przyrost roczny w GB)
2012, ~5GB
2013, ~15GB (+10GB/rok)
2014, ~30GB (+15GB/rok)
2015, ~55GB (+25GB/rok)
2016, ~100GB (+45GB/rok)
2017, ~150GB (+50GB/rok)

2018, ~210GB? (+60GB/rok?)
2019, ~280GB? (+70GB/rok?)
2020, ~360GB? (+80GB/rok?)

Wszystko może się pozmieniać w przyszłości, w zależności od ilości transakcji
no i widzisz, a tak atakowałeś że ethereum złe bo trzeba ssd :) teraz hdd się tylko do backupu nadaje, przestarzała technologia


@megaloxantha: dopóki węzeł można postawić na przestarzałej technologii dopóty mój majątek jest bezpieczny nawet gdybym stał się biedakiem i mieszkał w afryce. Eter zawiódł zaledwie po dwóch latach.