Wpis z mikrobloga

Microsoft #windows10 wymusił na mnie aktualizację systemu po której laptop już nie wstał. Powinno się ich ścigać za takie praktyki ale nie o tym chciałem. Jak to mówio nie ma tego złego. Kupiłem innego oczywiście używanego, żeby wydać jak najmniej, 16GB ramu i dysk SSD 480GB. Co się okazało, o ile na starym synchronizacja pełnego węzła #bitcoin #btc trwała prawie miesiąc o tyle teraz tylko 35 godzin.
Laptop stosunkowo tani, więc nie jest tak źle jak myślałem. Wniosek, długość synchronizacji zależy w głównej mierze od dysku twardego, każdy kto ma dysk SSD jest w stanie być niezależny w ciągu niecałych dwóch dni. Jest dobrze.
p.....4 - Microsoft #windows10 wymusił na mnie aktualizację systemu po której laptop ...

źródło: comment_fpBviLGQRYteNbn5FyaZInJkms6PSMZA.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@pawlo74: nie chce pisać wykładu na temat tego jak działają dyski twarde, ssd po prostu szybciej się zużywa gdy często coś na nim zapisujesz i usuwasz i nie wynika to z chłodzenia którego i tak nie ma.
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: idziesz do sklepu i bierzesz co jest. Taka jest prawda tylko ludzie zaawansowani technicznie wiedzą co kupować. Zwykli ludzie nie wiedzą, sam nie wiedziałbym gdyby nie Twoja rozmowa o synchronizacji węzła ETHF. Przeraża to jak normiki są kręceni.
  • Odpowiedz