Wpis z mikrobloga

@soxn: @ptasiek2: Mogą w takim razie cumple poratować nazwą formularza albo chociaż rozporządzenia lub jakiejś ustawy do której się odwoływać w przypadku składania reklamacji?

Skurczysyny z Ryana swoim formularzem sugerują, że odszkodowanie należy się tylko gdy podróżujący zrezygnuje z opóźnionego lotu...
@mlglegitnoscopez: należy się w połowie wartości określonej w rozporządzeniu. Dopiero od 5h opóźnienia należy się pełna stawka. Poza tym, przy ryanair teraz może się odszkodowanie w ogóle nie należeć, bo to wynik strajku, a są orzeczenia, że wtedy się pasażerom odszkodowania nie należą.
@soxn: ale ja piszę o odrębnym od zwrotu kosztów biletu ODSZKODOWANIU określonym w przepisach prawa europejskiego. Przy nim (nawet 600 euro) koszt tego biletu to są jakieś frytki.
@mlglegitnoscopez: Nie ma różnicy, olej to co oni sobie tam piszą. Lot jest na terenie Eu więc obowiązuje ich prawo Eu. Należy Ci się 250 euro odszkodowania, po przylocie wypełnij to co Ci podesłałem.
@epll: Twój drugi link jest dużo bardziej klarowny. Według mnie obrzydliwy jest fakt, że Ryanair ma dwa formularze. Jeden, gdzie sugerują, że rezygnujemy z lotu i dopiero wtedy należy nam się odszkodowanie i drugi, gdzie faktycznie możemy domagać się odszkodowania z tytułu EU261.

Ale czego się po nich spodziewać?
@mlglegitnoscopez: Ogólnie mogą się próbować wywinąć tym, że pogoda czy coś.
W związku z tym trzymaj te dwie rzeczy i ja bym je zamieścił już na etapie wypełniania wniosku

Weather during the scheduled departure time was good what can you see in metars from 16:20 to 18:20 (UTC)

EGSS 081820Z AUTO 05011KT 9999 NCD 27/14 Q1026=

EGSS 081750Z AUTO 01010KT 9999 NCD 28/14 Q1025=

EGSS 081720Z AUTO 36009KT 330V030 9999 NCD
epll - @mlglegitnoscopez: Ogólnie mogą się próbować wywinąć tym, że pogoda czy coś. 
...

źródło: comment_ea2RcIIrb2ptzsPUCn2al9jyBDf8PMeG.jpg

Pobierz