Wpis z mikrobloga

Zostało mi kilka breloków z #trailerparkboys (można je jeszcze znaleźć pod tagiem #kiciochszyje). Chciałabym w sierpniu rozdać je mirkom. Niestety prawa autorskie mnie dopadły i właściciele praw do TPB usuwają moje breloki skąd tylko się da, nawet jeśli są w formie fanartu. Dlatego mirki - zarzucicie pomysłem jak takie rozdajo przeprowadzić bez wrzucenia ich fotki? (ʘʘ) I czy w ogóle ktoś by chciał te breloki przytulić? #kiciochparty

  • 113
  • Odpowiedz
  • 0
@Symmachus: No ale jakie to ma znaczenie skoro sprzedaję i reklamuję się na zagranicznych portalach? Prawo autorskie też należy do zagraniczniaków więc jak mam rozumieć, że zagranicą inaczej patrzą?
  • Odpowiedz
@kicioch nikt tam nie ściga małych twórców, chyba że ma się pecha. Jeśli ktoś ma firmę i sprzedaje rzeczy z postaciami w swojej ofercie to ma problem. W PL by się nie patyczkowali z prosbami tylko wytoczyli proces. W sumie sama tego doświadczyłas że nikt cię nie pozwał.
  • Odpowiedz
  • 0
@Symmachus: Jestem ciekawa jakie konkretne prawo mówi o tych 3 sztukach. Np Juliana z TPB nie sprzedałam ani jednego, a i tak został zdjęty. Była przy nim informacja, że dostępny jest tylko w jednej sztuce. Te niby legalne 3 sztuki brzmią komicznie.
  • Odpowiedz