Wpis z mikrobloga

@Flypho:

To jest kłamstwo xD, oczywiście, że chcą. Ale tego samego chce np. partia Razem, która z katolicyzmem nie ma praktycznie nic wspólnego.


Bardzo słuszna uwaga. Poszedłem raz z ciekawości na spotkanie partii razem. Jezu oni tylko myśleli jak mi zabrać pieniądze (zarabiającemu obywatelowi powyżej średniej), a jak dać tym którzy nie pracują. Ogólnie śmiać mi się chciało, bo ich wiedza o ekonomi była zerowa, a słowo inflacja obce, a mimo
@Flypho:


To jest kłamstwo xD, oczywiście, że chcą. Ale tego samego chce np. partia Razem, która z katolicyzmem nie ma praktycznie nic wspólnego.

Bardzo słuszna uwaga. Poszedłem raz z ciekawości na spotkanie partii razem. Jezu oni tylko myśleli jak mi zabrać pieniądze (zarabiającemu obywatelowi powyżej średniej), a jak dać tym którzy nie pracują. Ogólnie śmiać mi się chciało, bo ich wiedza o ekonomi była zerowa, a słowo inflacja obce, a mimo
@lakukaracza_: a wczoraj mi na wykopie pisali, że przesadzam i przecież nikt nie chce zaostrzać prawa aborcyjnego i teraz jest git, więc po co się oburzać ¯\_(ツ)_/¯

Ale to nie w religii tkwi problem xD


@Flypho: zastanawiam się komu chcesz to wcisnąć. Oczywiście, że w religii, bo usilnie chce się wmieszać w rządzenie krajem i całkiem sprawnie jej to idzie. Sięga stanowczo za daleko, gdy jej miejsce jest tylko i
Oczywiście, że w religii, bo usilnie chce się wmieszać w rządzenie krajem i całkiem sprawnie jej to idzie.


@Nidor:
Każda partia polityczna istnieje, aby wmieszać się w rządzenie krajem. Ich istnienie jest w pełni legalne, a nawet bardzo pożądane w ustroju jaki mamy w Polsce.

Nie wiem, po co iść w zaparte i udawać, że katolicy nie narzucają innym swoich poglądów, przecież to jest tak oczywiste i widoczne, że bardziej się
Wiesz kto jeszcze narzuca innym swoje poglądy? Ludzie biedni, ludzie bezrobotni, menele, PiS, PO, Razem, aktywiści działający na rzecz ochrony zwierząt, zieloni, ludzie kierujący samochodami domagający się większej liczby miejsc parkingowych, rowerzyści domagający się ścieżek rowerowych, ludzie nie chcący sprzątać gówna po swoich psach


@Flypho: No i super bo oni mają mniej lub bardziej racjonalne przesłanki, a nie zapiski beduinów z epoki kamienia.
@lakukaracza_:
Spróbuje z tobą jeszcz epodyskutować może się podejmiesz jednak dyskucji.

Kompromis to chyba dla Was, dla mnie kompromisem byłoby gdyby katolicy nie przeprowadzali aborcji, a reszcie społeczeństwa pozwolili wedle sumienia


Czyli uważasz, ż eprawo powinno być skonstruowane pod indywidualne sumienie? Jeżeli ktoś uważa, że kradzież jest w porządku niech reszta tego nie robi? Jeżeli ktoś uważa, że gwałt jest w porządku, to niech to robi, a ci co uważają inaczej
Religijne postulaty nie mają żadnego zakorzenienia w rzeczywistości, a jedynie w tradycji.


@lakukaracza_:
Każda religia powstała w oparciu o rzeczywistość, tylko zazwyczaj rzeczywistość sprzed kilkuset lub kilku tysięcy lat. Niektóre prawdy religijne jednak wciąż są aktualne, inne nie. W Polsce istnieje wielu niekatolickich polityków, których nie śmiałym nawet podejrzewać o posiadanie rozumu, których postulaty z rzeczywistością lub rozsądkiem nie mają absolutnie nic wspólnego, ale na tym polega demokracja, że nie możemy
@lakukaracza_:

Nie. To są odwołujące się do rzeczywistości nas otaczającej postulaty. Religijne postulaty nie mają żadnego zakorzenienia w rzeczywistości, a jedynie w tradycji.


Ostatnio wpadł mi w ręce dekalog. Z którym z przykazań od 4 do 10 się nie zgadzasz i dlaczego?
Są zasady i są ci, którzy chcą zasady łamać. Możesz co najwyżej na tronie posadzić dyktatora, który wszystkich chwyci za mordy i zmusi ich do przestrzegania reguł albo pompować hajs w propagandę, która wbije ludziom do głowy, że prawo po coś istnieje, ale koniec końców, i tak decyzja należy do dzikiej hordy.


@Flypho: Gdyby obywatele byli wyedukowani o zasadach panującego (mimo wszystko) ustroju i mieli więcej szacunku do sądów to nie
Gdyby obywatele byli wyedukowani o zasadach panującego (mimo wszystko) ustroju i mieli więcej szacunku do sądów to nie łyknęliby tak łatwo durnego hasełka "wykonujemy wolę suwerena czyli 30% osób, więc możemy robić wszystko i możecie nas cmoknąć"


@sredni_szu:
No tak. No dokładnie tak. Tylko teraz już zdefiniowałeś dużo większy problem - jak wyedukować ludzi. A to już jest trochę grubsza sprawa niż proste obwinianie Kościoła xd. Sam fakt, że Polacy ruszyliby
@lakukaracza_: To nie jest kompromis. Kompromis jest wtedy gdy obie strony coś tracą, by ustalić wspólną wersje. Dlatego obecne prawo to kompromis. Ty go nie chcesz. Masz prawo go nie chcieć, ale to jest takie samo prawo jak moje.
Wiesz kto jeszcze narzuca innym swoje poglądy? Ludzie biedni, ludzie bezrobotni, menele, PiS, PO, Razem, aktywiści działający na rzecz ochrony zwierząt, zieloni, ludzie kierujący samochodami domagający się większej liczby miejsc parkingowych, rowerzyści domagający się ścieżek rowerowych, ludzie nie chcący sprzątać gówna po swoich psach xD. Można tak w nieskończoność. Każdy chce ugrać coś dla siebie, to leży w ludzkiej naturze. Każdy na tym świecie chce coś ci zabrać i dać sobie.


@
niemniej teraz rozmawiamy o tym, że katolikom nie podoba się, że ktoś śmie żyć nie tak jak oni, więc po co mieszasz w to inne grupy?

Bo to nie jest specyficzny dla grupy katolików problem, jak się wam wydaje, tylko dużo dłużej trwająca choroba, która toczy całą ludzkość od wieków.

Poza tym wymienione przez ciebie grupy coś pożytecznego jeszcze wnieść mogą (sic!)

Ocena pożyteczności czegokolwiek to zawsze subiektywna ocena, bo zależy od
To nie jest kompromis. Kompromis jest wtedy gdy obie strony coś tracą, by ustalić wspólną wersje. Dlatego obecne prawo to kompromis. Ty go nie chcesz. Masz prawo go nie chcieć, ale to jest takie samo prawo jak moje


@magral: Czyli według tej definicji kompromis byłby wtedy, gdyby ateiści czasem nie robili aborcji, a katolicy czasem by ją robili. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli uważasz, ż eprawo powinno