Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: tez sie z tym zmagalem, ale to nie jest takie straszne koniec koncow. Mi sie nigdy nie udalo uwierzyc w te glupoty - jako dziecko nie mialem nic wpajane i jako nastolatek zaczalem sie w to wglebiac, jedynie nauka ma sens i doza dystansu, ze nie wiemy wszystkiego, wiec trzeba byc otwartym na koncepcje
@magral Właśnie dlatego, że co osoba to inny pogląd państwo nie powinni go narzucać ( ͡º ͜ʖ͡º). Po to aby jedna osoba mogła sobie jarac zioło a druga być abstynetem. Po to aby jedna osoba robiła aborcję a druga uważała nasienie za święte. Po to aby jedna była wegenka a druga nie jadła mięsa w piątek. Itp. Chyba łatwo to zrozumieć nie?

A jeśli ktoś ma takie
@lakukaracza_: Aborcja to kwestia religijna? Od kiedy? Gdzieś trzeba wyznaczyć granicę od której uznajemy że nie wolno przerywać ciąży i najsensowniejsze są 2 momenty: poczęcie / narodziny, a że nikt chyba nie chce by w 8 miesiącu matka mogła przerwać ciąże, to wybiera się ten pierwszy ot co.
@lakukaracza_: Aborcja to kwestia religijna? Od kiedy? Gdzieś trzeba wyznaczyć granicę od której uznajemy że nie wolno przerywać ciąży i najsensowniejsze są 2 momenty: poczęcie / narodziny, a że nikt chyba nie chce by w 8 miesiącu matka mogła przerwać ciąże, to wybiera się ten pierwszy ot co.


@CzaryMarek Generalnie to kwestia światopoglądowa. Czasem ale nie zawsze światopogląd wynika z religii. Jeśli jakaś religii opowiadania się przeciw to po części staje
@Variv: A ja uważam, że kwestia czucia bólu nie ma tu żadnego znaczenia, bo przecież jak kogoś zastrzelę we śnie to też nie zdąży poczuć bólu, ani się tym przejąć.


@CzaryMarek Tam nie tylko chodzi o ból ale generalnie o poziom rozwój płodu. Przecież dlatego legalnej aborcji na życzenie nie robi się w 8 miesiącu ciąży itp. Oczywiście do aborcji nikt nie zmusza. Jak ktoś uznaje zarodek albo nawet sperme za
@Variv: Czyli jak uznam, że ktoś podłączony do respiratora nie jest człowiekiem to mogę zabić? Każdy może sobie uznać siebie za nieczłowieka i się zabić, ale za zabijanie innych powinny być kary. Prosta droga do eliminacji mniej rozwiniętych (już urodzonych) ludzi.
@Variv: Czyli jak uznam, że ktoś podłączony do respiratora nie jest człowiekiem to mogę zabić? Każdy może sobie uznać siebie za nieczłowieka i się zabić, ale za zabijanie innych powinny być kary. Prosta droga do eliminacji mniej rozwiniętych (już urodzonych) ludzi.


@CzaryMarek Nie możesz bo nie jesteś uprawniony do tego. Możesz tylko decydowac za siebie. Czyli możesz złożyć oświadczenie, że nie chcesz uporczywego podtrzymywania życia. I wówczas Cię ratować nie będą
@Variv: Ten płód jakoś się tam znalazł, jeżeli nie chcesz zajmować się psem to go nie adoptujesz, ale jak już zaadoptujesz to nie możesz go sobie zatłuc nożem, czy głodzić.
Kobieta jedynie wynajmuje swój brzuch dziecku, na skutek swoich decyzji i tak jak każdy najemca nie może sobie zabić wynajmującego, jak uzna, że umowa którą podpisał jest niekorzystna.