Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy siedzę w tagu od dłuższego czasu i jedno z pytań które pojawia się tutaj cały czas odnośnie treningu na #silownia to:

"Jakim planem mam zacząć trenować? Stronglits czy Starting Strength? FBW Sakera?":

Co więcej:
" Co zrobić gdy plan przestanie działać? Resetowałem/am ciężar już x razy i dalej nie progresuję! Wyciskanie leżąc i OHP stanęło w miejscu, a ciąg i siad dalej idą do przodu, co robić? Czy mogę redukować na tym programie?"

Chciałbym stworzyć dla Was dwa programy treningowe które zaadresują te problemy. Jeden da początkujących, drugi dla osób które ukończyły progresję liniową i będzie bezpośrednim rozwinięciem pierwszego. Robocze nazwy to #fbwdlamirka i #fbwdlamikrokoksa

Dodatkowo, chciałbym dzięki tej inicjatywie przybliżyć Wam koncept autoregulacji w treningu siłowym, gdyż jest to w dalszym ciągu rzadko poruszany temat.

Plany będą nadawać się dla każdego kto chce:
- być silniejszy
- być WIĘKSZY
- zadbać o swoje zdrowie
- zrzucić trochę sadła

Zanim rozpocznę chciałbym wiedzieć jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Poniżej jest również ankieta która pozwoli mi określić jak duża jest grupa docelowa.

#mikrokoksy #mikrokoksydeals #zdrowie #trening #sport #hobby #ciekawostki dla zasięgu :D #dieta #chudnijzwykopem
#trenujzrozumemigodnoscia

Jak długo trenujesz?

  • dopiero zaczynam 33.5% (249)
  • mniej niż 6 miesięcy 15.6% (116)
  • mniej niż 1 rok 14.1% (105)
  • mniej niż 3 lata 19.0% (141)
  • powyżej 3 lat 17.9% (133)

Oddanych głosów: 744

  • 55
@biamiVajs: Może dla początkujących nie ma to większego sensu (ale już wdrożenie w autoregulację jak najbardziej), za to wystarczy posiedzieć chwilę tutaj, żeby zobaczyć, że ludzie nie wiedzą co zrobić, gdy nie są w stanie dokładać ciężaru z treningu na trening, nie wiedzą jak progresowac, nie wiedza czym tak naprawdę jest progressive overload, 'progresują' 'liniowo' przez zbyt długi czas i nie wiedzą kiedy zejść z takiej progresji jak FBW Sakera i
@biamiVajs jasne że nie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wiele z nich ma wady w postaci tego że nie budują, (kurde ciężko mi to po polsku nazwać) work capacity które jest ważne aby poradzić sobie z objętością w dalszym treningu. Nie jest to największy problem, ale czasami przeszkadza w progresie.
Z kolei plany jak stronglifts czy fbw sakera mają za duża objętość imo. W konsekwencji trzeba przenieść
@masz_ty_rozum_i_godnosc: stronglifts -> bill star 5x5 + brzuch i mniejsze partie, dużo rozciągania i rolowania. Efekty są, ale nie trzymam diety więc nie jest to pełen potencjał planu jednak siła cały czas rośnie więc jest ok. Nie wiem co w tym temacie można jeszcze więcej powiedzieć / napisać. Jeśli chodzi o późniejsze problemy z progresją to chętnie poczytam bo powoli zbliżam się do pierwszego resetu.
@masz_ty_rozum_i_godnosc:
Po 6 latach na siłowni powiem, że plan jest tylko jeden - po prostu trzeba #!$%@?ć xD, cisnąć duże ciężary i nie wymiękać psychicznie, przede wszystkim nie bać się progresować, trenować agresywnie i z zaangażowaniem. A to czy będą trenować FBW, jakieś Splity, maszyny czy wolne to wszystko jeden #!$%@?. Po prostu trzeba zacisnąć zęby i #!$%@?ć na siłowni, nie ma innej drogi xD.
@masz_ty_rozum_i_godnosc: ogólnie powiem Ci tak. Propsuje, że Ci się chce itd, ale nie widzę czym to się różni od innych youtubowych szamanizmów, które są tutaj tak hejtowane. Jest pełno sprawdzonych planów w internecie dla początkujących i średniozaawansowanych, które działają i są dobrze rozpisane i dlaczego akurat plan @masz_ty_rozum_i_godnosc ma być lepszy od nich? Może być ew. równy, bo zobacz sobie, że na przykład plan 6 tyg od Candito dla średniozaawansowanych jest