Wpis z mikrobloga

Z racji tego, że @lakukaracza_ prowadzi swoją prywatną wojenkę z Katolikami, postanowiłem być jego przeciwieństwem i pokazywać okropieństwa tego świata jakie spotykają nas z rąk ateistów. Będę wrzucał to pod tagiem #bekazateistow
Zaczynamy.
Pod koniec XIX w. i na początku XX wprowadzono 4 konwencje genewskie mające regulować zachowania w stosunku do rannych żołnierzy, jeńców i ludności cywilnej. Jak wiemy, w praktyce niewiele to dało, bo XX wiek był pełen okrucieństw. Ciekawostką jednak jest to, że wśród 10 największych zbrodniarzy tego czasu aż 8 definiowało się jako ateiści.

Mao Zedong
Włodzimierz Lenin
Józef Stalin - mimo, że uczył się w prawosławnej szkole z której notabene został wyrzucony.
Adolf Hitler - historycy są zgodni, że z wyznania był ateistą ale i oportunistą.
Chang Kaj-szek
Hideki Tojo
Pol Pot
Kim Ir Sen

Pozostała 2 to muzułmanie Imsail Enver i Yahya Kahn.

#bekazlewactwa #katolicyzm #gimboateizm #4konserwy
  • 84
  • Odpowiedz
Ciekawostką jednak jest to, że wśród 10 największych zbrodniarzy tego czasu aż 8 definiowało się jako ateiści


@rakiwo: Ale to oni własnymi rękoma zabijali? Ciekawe.
  • Odpowiedz
@mirra90: Nie wiem pewnie rękami swoich zwolenników, a biorąc pod uwagę, że większość z nich to komuniści a jak wiadomo w komunizmie nie ma miejsca na religię to resztę dopowiedz sobie sama ;)
  • Odpowiedz
@rakiwo: Ciekawostka, wszyscy z wymienionych nie tylko nie wierzyli w Boga, ale również nie grali w siatkówkę! Myślę, że autorytarne rządy i chęć utrzymania władzy oraz ewentualne problemy psychiczne miały większy wpływ na ich działania niż niewiara w Boga czy niegranie w siatkówkę. Co więcej - pozbywali się oni religii jako konkurencji dla nowych religii - z kultem wodza na czele. Ciekawą debatę na ten temat miał Harris z Petersonem w
  • Odpowiedz
@gzres: Myslę jednak, że ewentualna wiara w Boga ma tutaj większe znaczenie niż to czy grali w siatkówkę. Jednym z dogmatów chrześcijaństwa jest sąd ostateczny, wymordowanie kilku milionów ludzi jest raczej słabym CV przed nim. Istnieje więc możliwość, podkreślam możliwość nie pewność, że gdyby byli bogobojni ich rządy wyglądałyby inaczej.
  • Odpowiedz
@rakiwo: Nie mogę się bardziej nie zgodzić. W historii mamy władców, którzy wierzyli w Boga i mordowali dziesiątki tysięcy osób. Wiara w Boga nie sprawia, że ludzie nie popełniają przestępstw. Myślenie, że gdyby tylko Stalin był katolikiem to nie wymordowałby tych ludzi to myślenie życzeniowe, nie mające związku z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@gzres: Oczywiscie, że mamy władców, którzy byli Chrześcijanami i mordowali innych bo jak sam wskazałeś często chęć utrzymania władzy czy problemy psychiczne wygrywały z wiarą.Historia pamięta też jednak władców, którzy ze względu na religię wyrzekli się ot chociażby rewanżu ludobójstwa.
  • Odpowiedz
@rakiwo:

Adolf Hitler - historycy są zgodni, że z wyznania był ateistą ale i oportunistą.


XD

Co do reszty to może byli też wegetarianami? Albo rowerzystami? Łączenie ateizmu z ich zbrodniami to k@rwienie logiki straszne.
  • Odpowiedz
@rakiwo:

Oczywiscie, że mamy władców, którzy byli Chrześcijanami i mordowali innych


Dokładnie. Widać, że Ci ludzie nie myślą jak np. Ty i nie boją się sądu ostatecznego w taki sposób jak np. Ty. Pomimo wiary mogą dokonywać dokładnie takich samych mordów. Teraz problem jaki się pojawia - z powodu posiadania wiary mogą również dokonywać mordów. Dzisiaj to już w chrześcijaństwie na szczęście nie istnieje. Istnieje za to w innych religiach.

I
  • Odpowiedz
@rakiwo: Ja nie jestem komunistą, dla mnie komunizm, ba nawet socjalizm to rak straszny tak jak religie. Zbrodnie były komunistyczne, a nie ateistyczne. Czy kiedykolwiek ktoś zabijał w imię ateizmu? W imię boga codziennie.
  • Odpowiedz
@gzres: Chyba nie zrozumiałeś intencji postu, jasno wskazałem, że jest to pokazanie w jaki sposób działa @lakukaracza_ jest to lustrzane odbicie jego działań. Z jednej strony piszesz, że nie łączy Cię z innym ateistą nic i to może być zupełenie inny człowiek od CIebie, a z drugiej gdy dochodzi do kolejnej afery pedofilskiej w kościele gdzie przecież ten ksiądz też nie działa w imię wiary a nawet w jej wbrew, czy
  • Odpowiedz
@rakiwo:

Z jednej strony piszesz, że nie łączy Cię z innym ateistą nic i to może być zupełenie inny człowiek od CIebie, a z drugiej gdy dochodzi do kolejnej afery pedofilskiej w kościele gdzie przecież ten ksiądz też nie działa w imię wiary a nawet w jej wbrew


Po pierwsze zauważ co napisałem:

. Nie mam nic wspólnego z żadnym ateistą poza tym, że nie wierzymy w Boga. Ty z innymi
  • Odpowiedz
@rakiwo: nowoczesna broń, więcej ludzi. Pomyśl ile więcej złego by popełniono gdybyśmy żyli w katolickiej teokracji hoho. Watykan czekał potulny i patrzył kto wygra, a pod sutanną miał dwie wersje pisma. Jeden konkordat z rzeszą, drugi potępiający Hitlera.
  • Odpowiedz
Co do reszty to może byli też wegetarianami? Albo rowerzystami? Łączenie ateizmu z ich zbrodniami to k@rwienie logiki straszne.

@lakukaracza_: Szkoda, ze robiąc tego typu wpisy, jak na screenie niżej, nie zadałeś sobie pytania, czy może ten chory na umyśle morderca nie był też wegetarianinem, albo rowerzystą, tylko bezrefleksyjnie, bezkrytycznie uznałeś, że zabił z powodu wiary w Boga.
Jak widać, @rakiwo doskonale ukazuje podwójne standardy Twojej metodyki działania na tym portalu
11mac11 - > Co do reszty to może byli też wegetarianami? Albo rowerzystami? Łączenie ...

źródło: comment_csS5GvXVliDdHaCVPW7joTRjk2by9hFd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz