Wpis z mikrobloga

Konsekwencje regularnych zmian czasu lub przyjęcia jednego czasu przez cały rok

Już teraz mieszkańcy Polski mogą przeanalizować scenariusze przyjęcia na stałe w Polsce czasu letniego lub czasu zimowego, czy też zachowania regularnych zmian czasu dwukrotnie w ciągu roku. Mają do dyspozycji symulacje pozwalające zobaczyć, jak zmiana czasu wpływa na różne dziedziny ich życia.


Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4614765/konsekwencje-regularnych-zmian-czasu-lub-przyjecia-jednego-czasu-przez-caly-rok/

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @botpoziomu
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach. Jest nas już ponad 300 osób. Zeby dolaczyc nalezy kliknac na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknac dolacz w tej grupie. Przepraszam jak troche wymagajace nie my to wymyslalismy :(

#gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #nauka #ciekawostki
b.....u - Konsekwencje regularnych zmian czasu lub przyjęcia jednego czasu przez cały...

źródło: comment_2KnyOczCmY6FBUcER9zK7a2peAYWAFeN.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
czyli reasumując jest dobrze tak jak jest


@subterranean4: po #!$%@?. Przy całorocznym czasie letnim jest 228 popołudni słonecznych vs 195 w obecnym. Zimą można zacząć przychodzić na 6 i dochodzą kolejne.
Jest dobrze dla januszy biznesu

obecnie prawie pół roku jest ciemne po wyjściu z pracy a większość poranków jasna. Letni to dla obu coś koło 65% jasnych i poranków i wieczorów
  • Odpowiedz
@kempa: nie rozumiem, jest to merytoryczne znalezisko, ktore wyjasnia temat. Jeszcze ani razu nie widziałem, żebyś mi podrzucił jakieś znalezisko do zamieszczenia. Może warto dać coś od siebie?
  • Odpowiedz
Nie wiem jak Wy, ale ja po pracy lubię wyskoczyć na rower - i już ciemnica lada chwila i po lesie nie po jeżdżę, bo przecież ciemno w #!$%@?. Czas letni środkowo europejski daje godzinę po pracy na takie aktywności. A rano? No ciemno jest, zawsze jest ciemno jak wstaję :P (no prawie). Są takie inteligentne lampki, które rozświetlają sypialnę przed budzikiem (polecam).
  • Odpowiedz
Nie potrafię zrozumieć po co ma być jasno rano. Po to, żebym się #!$%@?ł jak mi dzień umyka na siedzeniu w robocie i jak po powrocie do domu będę siedział przy sztucznym świetle albo wychodził z domu na spacer w środku nocy o 17? Przecież to durne. Co za różnica, że rano będzie jaśniej. Kładę się spać jak jest i tak ciemno, przesypiam tyle ile mogę i wstaję do pracy. Lada moment
  • Odpowiedz
Są takie inteligentne lampki, które rozświetlają sypialnę przed budzikiem (polecam).


@QI-IQ: również polecam, szczególnie, że taki sprzęt robi ukochane przez wykopków Xiaomi. Używam i robi zajebistą robotę. Swoją drogą jestem ciekaw ile osób zaciąga rolety na oknach przed snem. Założę się, że całe mnóstwo.

ja po pracy lubię wyskoczyć na rower - i już ciemnica lada chwila i po lesie nie po jeżdżę


@QI-IQ: dokładnie tak. Po mieście w szarudze
  • Odpowiedz
Jaśniejsze poranki przez cały rok to nie jest jakiś wielki plus, rankiem i tak większość ludzi spędza czas na śniadaniu, drodze do pracy itd. Czas wolny dla siebie ma się faktycznie po przyjściu z pracy więc w tedy lepiej żeby było dłużej słońce.
  • Odpowiedz
Tylko zimowy. Wieczorem jak pracuję to wolę żeby było ciemno, podczas gdy rano mogę się relaksować. Nienawidzę pracować rano. Nie idzie mi wtedy. 0 motywacji.
  • Odpowiedz
Ruski trolu bocie poziomu. Nie manipuluj. Czas letni przez cały rok jest najlepszym rozwiazaniem. Wy ruskie nie umiecie się pogodzić ze swoim śmieciowością.
  • Odpowiedz
@Naxster: no nie, organizm ludzki reaguje na światło, przy świetle zmienia się poziom melatoniny, łatwiej jest wstać gdy jest jasno. Tacy już ejsteśmy, no a wiadome jak śpisz 1-5 godzin to nawet 5 kaw ci nic nie da.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie, czemu Rosjanie najpierw przez 3 lata mieli czas letni przez cały rok, a potem to odwołali na zimowy przez cały rok. Czym to było spowodowane, warto zbierać wiedzę od tych, co już tak zrobili. Osobiście, wolałbym czas letni
  • Odpowiedz
@cadcadcad: @warsaw:
a z medycznego punktu widzenia nie byłoby lepiej gdyby to właśnie poranki były jasne? Światło słoneczne reguluje poziomy melatoniny i serotoniny, a jego brak wpływa negatywnie na człowieka.
  • Odpowiedz