Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie to sobie robią? Dlaczego z jakiegoś powodu uważają ślub w wieku 22 lat za fantastyczny pomysł - bez zamieszkania razem, przemyślenia, nauczenia się pracy nad związkiem?

Ile już moich znajomych widziałam - huczne zaręczyny, wielki ślub, fotki z wesela i zmiana nazwiska na fejsie po to, by po roku wrócić do poprzedniego stanu i iść przez życie jako 24-letni rozwodnik lub rozwódka?

#zwiazki #rozwod #niebieskiepaski #rozowepaski #pytanie
Pobierz
źródło: comment_nWOgQ9w8v8CLMAD0Xc5Fvnh7gB256R6q.jpg
  • 143
To roszczeniowi milenialsi rozwodzą się bo nie chcą spędzić życia z osobą do której nie pasują.


@abcde: To powiedzcie mi na #!$%@? brać ślub skoro do kogoś nie pasujesz? Taką wszyscy tu kręcą bekę że się ludzie nie rozwodzili ze względu na presję społeczeństwa, a ci co się rozwodzą brali ślub ze względu na co?

Największą i chyba jedyną wartością w małżeństwie jest właśnie to, że powinno być nierozerwalne. Jak się
Dlaczego z jakiegoś powodu uważają ślub w wieku 22 lat za fantastyczny pomysł - bez zamieszkania razem, przemyślenia, nauczenia się pracy nad związkiem?


@Snuffkin: Jakby Ci to powiedzieć... Niektórzy w wieku 22 lat mogą już od kilku lat ze sobą razem mieszkać.
@Snuffkin: niektóre kobiety myślą tylko o tym najlepszym dniu w życiu(jak najlepszy to reszta musi być gorsza), sukni, byciu w centrum uwagi, bycie księzniczką(xD) przez jeden dzień, a że to przy okazji zawarcie małżeństwa- oj tam, oj tam. Jeszcze czasem dojdzie do tego fakt, że wesele się nie zwróciło i brak pojęcia jakie są koszty utrzymania.
@analogiczna: no nie wiem, imho to jest chłopak, zaureczenie to trzeba iść, na pewno będzie lepiej xD
A później się okazuje, że po kilku latach jednak chcą czegoś innego.
@Snuffkin: bardzo dużo młodych małżeństw wynika z faktu zajścia w ciążę i dlatego tyle jest rozwodów.
@Snuffkin: robią to sobie przez presję rodziców. Niestety niektórzy maja tak mocno wpojony kościół w głowie, ze życie z kimś bez ślubu (nie mówiąc już o mieszkaniu razem) to największy grzech. I pod taka presją młodzi decydują się na ten krok.
Znam to z doświadczenia, aczkolwiek nie ruszały mnie naciski ze strony rodziny mojej partnerki i ślub wzięliśmy wtedy, gdy my już byliśmy gotowi, a nie gdy rodzina tego chciała.
@Snuffkin:

Dlaczego ludzie to sobie robią? Dlaczego z jakiegoś powodu uważają ślub w wieku 22 lat za fantastyczny pomysł - bez zamieszkania razem, przemyślenia, nauczenia się pracy nad związkiem?


No i po #!$%@? ten lament. Biorą ślub w wieku 22lat, nie wyjdzie to szybki rozwód i elo.