Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2130
Jednym prostym sposobem podniósł zarobki Polaków! [Zobacz jak]

A tak na poważnie. Mało pracowników zdaje sobie sprawę z faktu, że składka ZUS składa się dwóch części (pracownika i pracodawcy). Razem jest to niemal 20%!

Zastanawiam się dlaczego ten fakt jest skrzętnie ukrywany...

Bo czymże jest dodatkowy koszt pracodawcy niewidoczny w umowie o pracę, niczym innym jak fikcją prawna. Ma to ukryć skalę opodatkowania pracy.
Przecież tak czy siak, to pracodawca płaci ZUS pracownika w całości. Po co żyć w fikcji. Dajmy podwyżkę pracownikom do wysokości "brutto brutto".

Przykład na najniższej krajowej 2019

Łączny koszt pracodawcy 2710,81
Kwota na umowie 2250
Do wypłaty 1633,73
W związku z tym państwo zabiera niemal 40%!!!

Jednocześnie przerzućmy na pracownika(pracodawcę) niech lud zobaczy, ile w końcu zabiera państwo!!!
Ciekawe co powiedział by Janusz, jakby zobaczył podwyżke o około 15%, ale design facto żadnych pieniążków by nie zobaczył. Może doszło by do niego, że to nie ten złodziej kierownik zabiera mu hajs, a Państwo ograbia go na starcie na 40%. Może wtedy ktoś by w końcu chciał zmian w tym kraju, na lepsze.

Czy może ktoś spod tagu #prawo #prawopracy jakiego typu zmiany w prawie musiałaby zostać poczynione?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może rzucić pomysł korwinom, razem, biedroniowi, platformie??

Tutaj macie link do kalkulatora, wpiszcie swoje wynagrodzenie netto i zobaczcie realny koszt pracodawcy

#prawo #praca #pracbaza #zus #podatki #dziendobry #zalesie #oswiadczenie #problemypierwszegoswiata #korwin #dobrazmiana
sanglier - Jednym prostym sposobem podniósł zarobki Polaków! [Zobacz jak]

A tak na p...

źródło: comment_oxJCAcFdaiqiK8euuJpI3XlyDYWxVCPo.jpg

Pobierz
  • 276
  • Odpowiedz
ale to w szkole uczą że chłop panszczyzniany był wykorzystywany


@weeego: W ramach dzisiejszej "pańszczyzny" masz zagwarantowaną edukację, służbę zdrowia, zbiorową komunikację, utrzymanie dróg, oświetlenia, policję, dostęp do sądów itd.

chłop pańszczyźniany w ramach pańszczyzny miał zagwarantowany #!$%@?
  • Odpowiedz
@sanglier: Wystarczy prosty zabieg, żeby społeczeństwo zobaczyło jak bardzo ruchane jest na kasę. Nie mówię tutaj o osobach z własną działalnością gospodarczą itp. Tylko o wszystkich na umowach zlegenie/o pracę - a takich mamy najwięcej. No więc, zrzucenie obowiązku odprowadzenia podatków/zusów/innych na pracownika. Taki Janusz, jak dostanie 2000zł na konto, a nagle okaże się, że musi z tego ćwierć odłożyć, żeby np kwartalnie płacić podatek to zda sobie sprawę ile mu
  • Odpowiedz
@karer: jasne, al e pracujac na b2b owssem moglbym sobie narobic 100% kosztow i nie zaplacic grosza podatku, zusy dalej mi zostaja. i kto wie czy nasze ukochane panstwo nie wyda interpretacji wstecznej( patrz cit od btc jako przyklad) i nagle zostane z dlugami?
  • Odpowiedz
jasne, al e pracujac na b2b owssem moglbym sobie narobic 100% kosztow i nie zaplacic grosza podatku, zusy dalej mi zostaja. i kto wie czy nasze ukochane panstwo nie wyda interpretacji wstecznej( patrz cit od btc jako przyklad) i nagle zostane z dlugami?


@Hipodups: wiesz wiele osob robi w ten sposob ze wynajmuje mieszkanie komus a samemu mieszka tam gdzie sobie prowadzi firme xD

Co do interpretacji to wybacz ale z
  • Odpowiedz
@karer ale mi chodzi o podatek od nieruchomości. Wiadomo, ze dochodowy się oplaca. Myslalam ze wiesz bo jestes w takiej sytuacji. Zastanawia mnie to, bo najem do celow mieszkalnych jest opodatkowany ryczaltem 8,5%, a do celow dg chyba wynajmujący musi opodatkowac taki najem na zasadach ogolnych, czyli tez nie kazdy wynajmujący będzie sklonny wystawić fakturę żeby sobie na tej podstawie wrzucic w koszty
  • Odpowiedz
  • 0
@sanglier jest sposób. Pracownik dostaje na konto 2700 zł, ale 1100 jest blokowane na poczet zapłaty na ZUS. Tak jak split payment przy vat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@sanglier: brutto to kwota urojona.
Pracodawca jej nie, a pracownik jej nie otrzymuje.
Tak jest, nie wiedzieć czemu, nie tylko w Polsce. Warto o tym przypominać i uświadamiać.

Większa patologia jednak, to nie sam fakt ukrycia części składek tylko łączna wysokość klina podatkowego od niskich pensji. W normalnych krajach są kwoty wolne (również od ZUS), wyższe progi zaczynają się dopiero dla lepiej zarabiających. A w Polsce? W Polsce jak w chlewie
  • Odpowiedz
@sanglier: Dodatkowo tłumaczenie, że zus... Gdzie ja umrę w wieku 55lvl i w życiu nie zobaczę tych pieniędzy, ani moja rodzina.


Twoi rodzice i dziadkowie to nie rodzina? Z tego, co dziś zapłacisz ZUS, jutro dostanie Twoja babcia. Oczywiście pomniejszone o koszty utrzymania tej całej zusowskiej machiny.
  • Odpowiedz
ale mi chodzi o podatek od nieruchomości. Wiadomo, ze dochodowy się oplaca. Myslalam ze wiesz bo jestes w takiej sytuacji. Zastanawia mnie to, bo najem do celow mieszkalnych jest opodatkowany ryczaltem 8,5%, a do celow dg chyba wynajmujący musi opodatkowac taki najem na zasadach ogolnych, czyli tez nie kazdy wynajmujący będzie sklonny wystawić fakturę żeby sobie na tej podstawie wrzucic w koszty


@downinthedumps: policz popatrz i sam wywnioskuj ze sie oplaca.
  • Odpowiedz
dam ci protip. Wynajmuj sobie mieszkanie i wrzucaj je w koszta xD


@karer: To nie jest takie proste. Możesz wyliczyć powierzchnię jaką przeznaczasz na pracę, ale nie wrzucisz całości w koszty.
  • Odpowiedz
firma ktora wykazuje zyski jest zle prowadzona kolego :) Nietrudno jest naruchac sobie kosztow serio...


@karer: Co za głupie brednie. Nie masz pojęcia o prowadzeniu działalności gospodarczej.
  • Odpowiedz
asne, al e pracujac na b2b owssem moglbym sobie narobic 100% kosztow i nie zaplacic grosza podatku, zusy dalej mi zostaja. i kto wie czy nasze ukochane panstwo nie wyda interpretacji wstecznej( patrz cit od btc jako przyklad) i nagle zostane z dlugami?


@Hipodups: Kosztów sobie narobisz do pierwszej kontroli US. Wyrzucą ci wszystko z kosztów i będziesz miał PIT do zapłaty. Widziałem to dziesiątki razy.
  • Odpowiedz