Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2130
Jednym prostym sposobem podniósł zarobki Polaków! [Zobacz jak]

A tak na poważnie. Mało pracowników zdaje sobie sprawę z faktu, że składka ZUS składa się dwóch części (pracownika i pracodawcy). Razem jest to niemal 20%!

Zastanawiam się dlaczego ten fakt jest skrzętnie ukrywany...

Bo czymże jest dodatkowy koszt pracodawcy niewidoczny w umowie o pracę, niczym innym jak fikcją prawna. Ma to ukryć skalę opodatkowania pracy.
Przecież tak czy siak, to pracodawca płaci ZUS pracownika w całości. Po co żyć w fikcji. Dajmy podwyżkę pracownikom do wysokości "brutto brutto".

Przykład na najniższej krajowej 2019

Łączny koszt pracodawcy 2710,81
Kwota na umowie 2250
Do wypłaty 1633,73
W związku z tym państwo zabiera niemal 40%!!!

Jednocześnie przerzućmy na pracownika(pracodawcę) niech lud zobaczy, ile w końcu zabiera państwo!!!
Ciekawe co powiedział by Janusz, jakby zobaczył podwyżke o około 15%, ale design facto żadnych pieniążków by nie zobaczył. Może doszło by do niego, że to nie ten złodziej kierownik zabiera mu hajs, a Państwo ograbia go na starcie na 40%. Może wtedy ktoś by w końcu chciał zmian w tym kraju, na lepsze.

Czy może ktoś spod tagu #prawo #prawopracy jakiego typu zmiany w prawie musiałaby zostać poczynione?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, może rzucić pomysł korwinom, razem, biedroniowi, platformie??

Tutaj macie link do kalkulatora, wpiszcie swoje wynagrodzenie netto i zobaczcie realny koszt pracodawcy

#prawo #praca #pracbaza #zus #podatki #dziendobry #zalesie #oswiadczenie #problemypierwszegoswiata #korwin #dobrazmiana
źródło: comment_oxJCAcFdaiqiK8euuJpI3XlyDYWxVCPo.jpg
  • 276
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stats: to już jest kwestia indywidualnych negocjacji, a nie zamiany "brutto brutto" na fvat netto, o którym była rozmowa.
Jeśli jesteś w pozycji do tego typu negocjacji to nie robisz na minimalnej ani nawet na średniej krajowej.
@elzevir: Wrzucę w koszty ale jeśli np. na wakacje zawieszę sobie działalność na powiedzmy 2 miesiące po wakacjach odwieszam to w koszty ZUS nie wrzucę w pierwszym miesiącu od odwieszenia. @wysiol: dlatego nie wliczyłem tego do kosztów wyżej.
Czy może ktoś spod tagu #prawo #prawopracy jakiego typu zmiany w prawie musiałaby zostać poczynione?


@sanglier: A czy czasem to nie wymaga zmian w konstytucji? Jak głupio to nie brzmi to bodajże z konstytucji wziął się zapis że pracownik i pracodawca mają odprowadzać składki po połowie.
To odpowiedz mi gdzie są wyższe obciązenia podatkowe.


@Gadgetztan: trzeba się było uczyć to byście z różową nie zarabiali minimalnych pensji. W Polsce są niższe obciążenia dla zarabiajacych dużo a na zachodzie odwrotnie
jeszcze nie widziałem, żeby był przymus, że co drugi musi zrobić biznes życia, żeby go nie było stać na 2700 zł na pracownika. Jak nie umiesz prowadzić biznesu nie prowadź, idź pracować dla kogoś, prosta sprawa. Koszt pracodawcy względem pracownika nie jest w Polsce jakiś super wielki, w porównaniu do reszty Europy i cen w sklepach, wiadomo usługi za granicą sporo droższe.
Państwo ograbia go na starcie na 40%.


@sanglier: Wybacz kolego, ale takie teksty są na poziomie gimbazy. Składa ZUS - o czym chyba już na każdym kursie ekonomii uczą - jest efektem w największej mierze dwóch czynników:
- ubezpieczenia zdrowotnego. Jesteś mądry, bo masz 22 lata i do szpitala idziesz zapewne tylko wówczas, gdy chcesz się umówić z ładną dziewczyną, która tamże jest pielęgniarką. Ale w wieku lat 50 to będziesz
Ja bym wam oszołomy serdecznie życzył, żeby państwo wam nic nie zabierało. A zaraz potem pozbawiło emerytur waszych starych, odebrało prawo do opieki medycznej, zlikwidowało wojsko, policję i zwinęło chodniki pod waszymi domami. Was należałoby zamknąć w getcie, gdzie państwo nie zabiera nic i nic nie ma.
@sanglier: chciałem dwa razy dać plusa, gdzie są ci "liberałowie" z N i PO? Gdzie są katonaziole z PiS? Niestety nikt nie podejmie tego tematu, bo to przecież zbyt skomplikowane dla ciemnego ludu. A teraz pomyślcie kto o o tych sprawach mówi głośno.
@sanglier: Ja te wysokie "opodatkowanie" zobaczyłem kilkanaście lat temu - bo zacząłem analizować ile na co idzie z moich zarobków. Okazało się, że zabierają (a raczej zabierali) mi piekielnie dużo.
Gdyby ludzie masowo przeszli na b2b ale na uczciwych zasadach czyli ubruttowione z uop = netto na b2b to pracodawcy byliby mocno na plusie z wieku powodów:
1. ludzie unikają el-quattro bo kto nie pracuje ten nie je
2. z tej samej przyczyny nie wybiera się całego urlopu (nie ma płatnych urlopów na b2b)
3. ludzie starają się być profesjonalni cały czas bo kary na b2b są nieciekawe
4. nie ma litości
@sanglier: niby tak, ale z drugiej strony spytaj się mając 2250 zł na umowie o pracę czy da Ci 2710 na zleceniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo czy jakby były niskie składki też dałby Ci 2710 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RatKing: Kosztów po stronie pracodawcy nie ma na żadnych paskach płacowych i tak jest to ukrywane przed pracownikiem, pracownik tylko ma pojęcie o kosztach zabranych pomiędzy brutto netto a nie wie że pracodawca drugą taką różnicę dopłaca państwu po swojej stronie.
Zastanawiam się dlaczego ten fakt jest skrzętnie ukrywany...


W swoim pytaniu masz zawartą odpowiedź - abyś się zastanawiał, a dokładnie to abyś nie widział ile Ci zabierają. Wiesz ile osób nie widzi?! A czego nie widać tego nie ma..
a Państwo ograbia go na starcie na 40%.


2000 plusów, rozumiem, że ty i te osoby nie chcą emerytury. Tylko mi nie pisz, ze oni sobie te pieniądze na to odłożą. xD

@sanglier:
Marze aby udało się to wprowadzić w Polsce, niestety realnie patrząc nikt, absolutnie nikt z rządzących nie pozwoli sobie na to by pokazać jak rżnie przysłowiowego Kowalskiego dlatego polacy musieliby zebrać podpisy na własny projekt i pewnie posiedzieć na ulicy aby wymusić na tych złodziejach. Obawiam się też jednak scenariusza pod tytułem: "tyle lat mnie okradali to teraz nie będę płacił podatku/zusu/#!$%@? - bo co mi zrobią?"

Ktoś tu #!$%@? coś o
@sanglier: To jest jeszcze nic! Zapłaciłeś 40% zbrodniczego podatku dochodowego? To teraz idź coś kupić - zapłacisz jeszcze 23%. A kup paliwo czy coś co ma jeszcze nawarstwioną akcyzę - potrójny, poczwórny podatek to norma u nas.
@sanglier: Ten fikcyjny podział na koszty ponoszone przez pracodawce i pracownika jest tylko i wyłączenie po to, żeby mydlić oczy. Całość płaci pracownik/pracodawca, a nie dzielą się kosztami. Najlepiej byłoby podawać koszty pracodawcy jako kwotę brutto na umowie. Ale wtedy wszyscy wiedzą jakie jest opodatkowanie i ludzie zaczęliby się zastanawiać na co idzie te ich 40% wypłaty.