Wpis z mikrobloga

@cpp17 spoko, już niedługo i tak będzie legalna aborcja i związki partnerskie, nie teraz to za 10 lat i mam nadzieję, że wtedy stąd wyjedziesz do jakiejś dziczy
@Sasti dla mnie ten temat jest bardzo skomplikowany. Na chwilę obecną jestem zdania że aborcja owszem Jeżeli życie matki jest zagrożone, jeżeli płód ma wady oraz jeżeli ciąża powstała w wyniku gwałtu czyli de facto to są założenia tej obecnej ustawy które uważam za kompromis. Dodatkowo Uważam że nie powinno się w powyższych sytuacjach utrudniać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam2a: yhy, a potem przychodzi Rafał Trzaskowski, podpisuje kartę LGBT+ i okazuje się że w przetargu dodatkowe punkty są za lgbt-friendly w firmie

Ale żyj swoim życiem wg własnych zasad ¯\_(ツ)_/¯
@Fronklon: ogolnie jest troszke tak, ze o to samo (razem z zachowaniem tej gornej granicy 12 tygodni) chodzilo w tych wszystkich ruchach kobiet w ostatnich latach. Sam pomysl, zeby terminowac ciaze powyzej tego czasu powstaje wylacznie w skrajnie radykalnych lbach, po obu stronach barykady. Oraz jest doskonałym argumentem przeciwko, nawet jezeli nikt o nic takiego nie prosi. Glowny postulat jest taki, zeby nie bylo gorzej, ale hurr durr feminazistki chca skrobac
@roszej: rozumiem twój punkt widzenia, ale czy przeciw aborcji jest tylko "nauka na błędach"? Na tej zasadzie można nie leczyć otyłych, ratować motocyklistów itp no bo przecież wiedzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po to jest ten środek żeby z niego skorzystać, oczywiście w dość wczesnym stadium, ale w sumie na logikę: płód jeszcze nie czuje i nie myśli, jakby gumką nie pękła nie byłoby go tak samo
@adam2a: wszystko dobrze oprócz dwóch ostatnich.
Nikt nie chce zabraniać noszenia "rurek" xD Opinia na ten temat, to juz zupełnie inna sprawa i każdy ma do niej prawo i jej głoszenia.

Co do aborcji, to jest głębszy problem, bo tu nie działa zasada "rób co chcesz dopóki nie szkodzisz innym". Tutaj jest właśnie ten "inny", choć oczywiście problem polega na tym, że dla niektórych to już właśnie jest "ktoś" a dla