Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andreth: nic mi nie wiadomo o Szkocji, wiem że Kanada i Francja zbanowały takie terminy by 1% społeczeństwa się nie obraził.

https://www.telegraph.co.uk/news/2019/02/14/schools-france-replace-mother-father-parent-1-2-controversial/
Najlepsze, że sami orędownicy posmutnieli z powodu kolejnego problemu, jaki stworzyli, czyli wprowadzenie hierarchii w nowym nazewnictwie i znowu są obrażeni.
To jest dopiero mem!!11one

AFDH, the French association for same sex parents, said that while it welcomed providing a way for such parents to be “included in forms”,
  • Odpowiedz
wiem, że Kanada i Francja zbanowały takie terminy by 1% społeczeństwa się nie obraził.


@nujabes nie manipuluj, nikt nie wprowadził zakazu używania takich terminów.
We Francji zaproponowano aby na dokumentach i formularzach szkolnych dokonać zmiany zwrotów "matka" i "ojciec" na neutralne "rodzice", co jest wyraźnie napisane we wrzuconym przez ciebie linku:

“This amendment aims to root in law children’s family diversity in administrative forms submitted in school,” said Valérie Petit, MP
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamczatam: w tym kontekście może być zakazem, bo przesłanki są takie żeby nie dyskryminowało, jak już bawimy się w semantykę, chyba że to też nie jest zakaz:
https://www.reuters.com/article/us-italy-politics-family/italys-salvini-asserts-natural-family-in-move-against-same-sex-parents-idUSKBN1KV1S6

W Polsce jest najczęściej używane, o ile nie zawsze — "dane matki(ojca)/opiekuna prawnego", przy podpisać "podpis matki, ojca lub opiekuna", chyba że się idioci mylą to im w niektórych formach ułatwili sprawę.
Erziehungsberechtigten oznacza opiekunów prawnych, nie wiem jak u nich w prawie
  • Odpowiedz
@nujabes: Nie widzisz różnicy w przekazie między: "zbanowały takie terminy" a "zaproponowano aby na dokumentach i formularzach szkolnych dokonać zmiany zwrotów "matka" i "ojciec" na neutralne "rodzice""?

Salivini to konserwatysta, powiedział: "Będziemy bronić naturalnej rodziny opartej na związku mężczyzny i kobiety." I co takiego osiągnął zabraniając w formularzach szkolnych stosowania zwrotów, które jakiejś grupie ludzi ułatwiają życie, a dla reszty nie mają znaczenia? Obecnie we Włoszech 16% dzieci wychowywanych jest przez
  • Odpowiedz
@nujabes:
@Andreth napisała:

Tak, tak, "w Szkocji zabraniają dzieciom mówić tata i mama!!!111 zobacz memy".

Na co Ty odpowiedziałeś:

nic mi nie wiadomo o Szkocji, wiem że Kanada i Francja zbanowały takie terminy by 1% społeczeństwa się nie obraził.

Dla mnie to jest manipulacja, bo nie wprowadzono powszechnego zakazu używania takich terminów, a jedynie zmianę słów określających opiekunów dziecka na formularzach szkolnych (przynajmniej jeśli chodzi o Francję). Po to by
  • Odpowiedz
Koniec końców, Iwona ostatecznie mi nie odpisała, ale wiem że jest tutaj w pracy; nie powinienem był jej pytać


@nujabes: a) Nie nazywam się Iwona, b) Mam raczej ciekawszą pracę niż tłumaczenie oczywistości, c) (najważniejsze) Nie zadałeś żadnego pytania, tylko rzuciłeś kilka mało ciekawych i mało prawdziwych uwag, do tego niespecjalnie na temat.
  • Odpowiedz
Pamiętaj, że w lewackiej UE ślimak to ryba...


@wruci: nie w UE tylko w Twojej głowie

pytanie pomocnicze (uwaga trudne) - czy zwierze jest rzeczą?

w Polsce cytując ustawę: zwierze nie jest rzeczą, ale w sprawach nieuregulowanych w ustawie o ochronie zwierząt stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rzeczy
  • Odpowiedz