Wpis z mikrobloga

A więc władza pragnie konfrontacji.

Chcą zdelegalizować Marsz Niepodległości i przeprowadzić własny. To temu służyła przepchana w czasie Euro2012 nowelizacja ustawy o zgromadzeniach publicznych!:

Albo jeden marsz, albo wcale

Na wniosek Prezydenta wprowadzono prawo, które zabrania dwóch demonstracji w tym samym miejscu. Sądziłem naiwnie, że będzie to służyć różnym organizacjom sympatyzującym z rządem, do prób blokowania niezależnych demonstracji (jak ma to miejsce w Rosji Putina). Tymczasem Bronek idzie na bezczela. Sam zorganizuje marsz i zabroni go organizować innym.

Oświadczenie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w tej sprawie:

http://nsz.com.pl/index.php/nsz/729-stanowisko-zwizku-onierzy-nsz-w-sprawie-marszu-niepodlegoci-2012
  • 51
@cameel: A wracając do Twojego wpisu, jeśli dobrze rozumiem to nie odpowiada Ci, że nie chcą dwóch zgromadzeń w jednym miejscu, czyli nie chcą aby zgromadzenie zorganizowane przez państwo szło obok zorganizowanego przez ludzi. A mi się wydaje, że to nawet dobry pomysł, przecież mogą w ten sposób zapobiec zamieszkom itd. Ale się nie znam, możemy porozmawiać o polityce kuchni :)
@szymon_jude: Kogo zrobił bez mydła?

Nas?

A Ciebie nie?

Społeczeństwo zrobił bez mydła, ograniczając mu prawo do zgromadzeń. To władza teraz będzie decydować czy można zrobić demonstrację czy nie.

Twoja idiotyczna satysfakcja jest bezpodstawna, no chyba że stoisz po stronie zamordyzmu i ograniczania praw obywatelskich.

Ja się z Bronka nigdy nie śmiałem i nigdy nie uważałem go za nieszkodliwego safandułę.

Jeszcze jak był marszałkiem sejmu, zorientowałem się że ta gapowatość to
@OddaliMiPuzzle: Problem w tym, że to nie władza, a społeczeństwo ma prawo do demonstracji.

Władza ma swoje media i oficjalne uroczystości, aby zademonstrować swoje stanowisko.

Społeczeństwo może zorganizować demonstrację lub marsz.

Jeśli władza monopolizuje przestrzeń publiczną i zabrania demonstracji to jest to zamordyzm.

Łamanie praw obywatelskich.

Co do zamieszek, to wydaje mi się, że takie stanowisko władzy spowoduje jeszcze większe zamieszki niż marginalne incydenty zeszłoroczne.

Pozdro
@gav: Ale powiedz sam, tego nawet najzagorzalszy antykaczysta nie przewidziałby w stosunku do kaczora.

A tu Platforma Obywatelska (???) robi taki numer.

Ciekawe jak medialne pieski sprzedadzą ten temat.

Przecież to jest zwyczajna prowokacja i dążenie do zamieszek.

Narodowcy nie odpuszczą.

Konfrontacja jest nieuchronna.
@cameel: Skoro tak to tłumaczysz to czy dobrze rozumiem-władza sposobem manipulacji chce postawić na swoim, że albo stoisz z nimi i krzyczysz o marszu albo nie wychodź z domu, bo nie jesteś "swój chłop"?
@szymon_jude: To w takim razie mamy jasność.

Jesteś zwyczajnym totalniakiem, któremu przeszkadza istota demokracji, czyli publiczna demonstracja własnych poglądów.

W takim razie faktycznie twój wybór był słuszny.

Mentalny komuch zagłosował na zamordystę.

I jeszcze się cieszy.

Ciekawe zjawisko!
@OddaliMiPuzzle: O to właśnie chodzi.

Ja byłem na Marszu Niepodległości 11.11.11

To wtedy, jeszcze tego samego dnia, prezydent ogłosił potrzebę zmian ustawy o zgromadzeniach publicznych.

Chodzi o to, żeby był jeden marsz, pod dowództwem Bronka. Żaden inny nie dostanie zgody i nie będzie legalny.

Narodowcy nie odpuszczą i będą maszerować nielegalnie, co doprowadzi do konfrontacji z policją i zamieszek.

Media wykrzywią wszystko, tak jak ostatnio i zagrożenie związane z antyrządową demonstracją
@cameel: Ludzie tak czy inaczej się zbiorą, wiele kombatanckich, rekonstrukcyjnych i historycznych grup sprzeciwia się zorganizowaniu ''prezydenckiego'' marszu, tak czy inaczej mamy większe szanse na MN niż kolorowe pedałki na blokade i to troche pociesza.
@Byqq: Niestety, obawiam się, że nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Policja rozgoni narodowców, maszerujących nielegalnie, a media zrobią z nich agresorów i chuliganów.
@szymon_jude: Współczuje ci niewolniku, skoro cieszysz sie ze ktoś zabiera ci wolność to ja ci życzę żebyś odczuł to kiedyś na własnej skórze.

MN i tak przejdzie, a za ewentualne zamieszki już można podziękować Komuchowskiemu, on będzie miał krew na rękach za majstrowanie przy swobodach obywatelskich.
@cameel: No najprawdopodobniej tak to może wyglądać, jest jeszcze Wrocław i ten ich marsz, ale ja nigdy z NOP-em nie będę maszerował.

@Probook: nie cieszy się tylko trolluje, marnie zresztą ;]