Wpis z mikrobloga

@Rilsir: Tutaj możecie zobaczyć miecz MS Swords w akcji podczas krótkiego testowania technik. Miecz ten będzie bohaterem następnej recenzji.

A co do samych technik, kolejnym sposobem obrony jest wykonanie jednego z pięciu ciosów mistrzowskich - w tym przypadku Zornhau.

Dodatkowo uwzględniłem w tym nagraniu 4 techniki, które można zastosować, jeżeli nie uda nam się trafić przeciwnika pierwszym uderzeniem (nie licząc Zorn Ort, która polega na pchnięciu zaraz po przełamaniu ataku przeciwnika - ona też jest na nagraniu).

Przyszła wiosna, więc idźcie trenować

Partner treningowy: Jerzy Juchniewicz

#hema #szermierka #fechtunek #desw #trening #sport #miecze #sztukiwalki #historia #sredniowiecze #rekonstrukcjahistoryczna #ciekawostkihistoryczne #trenujzrozumemigodnoscia #bronbiala
Rilsir - @Rilsir: Tutaj możecie zobaczyć miecz MS Swords w akcji podczas krótkiego te...
  • 17
@Slucham_psa_jak_gra_: Mieczy w tej oficjalnej szermierce sportowej jeszcze nie ma ale regularnie odbywają się zawody sportowe z wykorzystaniem mieczy, które przypominają szermierkę sportową. Jeżeli chodzi o aktywność z mieczem, to grupy rekonstrukcji historycznej oraz HMB, czyli tzw. walki rycerskie, są chyba najbardziej rozpoznawalne.

To co widać na wideo to rekonstrukcja technik opisanych w traktatach szermierczych, czyli tzw. DESW. Na zawodach sportowych DESW z kolei, bardzo rzadko są one wykorzystywane ze względu
@KarPaKo: Bo założenie filmu jest inne, jest to również inna szkoła szermierki (włoska, ja trenuję niemiecką), a na samym końcu interpretacja technik nawet z jednej szkoły może się różnić.

Ponad to, jest to wideo pokazujące mnogość technik możliwych do wykonania z poszczególnych postaw. Ja w swoim wideo rozpracowuję kilka wariantów po wykonaniu jednego uderzenia i na tym koniec. Szkoła niemiecka ma w swoim repertuarze bogaty zestaw tzw. Ringen am Schwert, czyli
@KarPaKo: Ciężko mi powiedzieć bo zawężam swój horyzont tylko do niemieckiej, ale z tego co się orientuję Włosi maja trochę więcej brutalności. Teksty dosłownie piszą o łamaniu kończyn gdy dochodzi do bliskiego starcia, mają patenty na rzucanie mieczem i powiedziałbym, że jest tam trochę więcej mamienia przeciwnika postawami, które są bardziej otwarte i zachęcające do ataku.