Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Poproszę o wszelkie porady jak nie dać się wrobić w ciążę. Żona powiedziała mi wprost, że dziecko będziemy mieli czy tego chce czy nie... #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 150
Przyszło co do czego, gdzie trzeba było wziąć tabletkę "po", a usłyszałem "nie".

@bezbekpol: ale wiesz, że patrząc na to z drugiej strony, to sytuacja wygląda tak, że zmusiłeś kobietę do tego, by spożyła tabletkę, po której mogła mieć poważne powikłania zdrowotne (tabletki "po" są obarczone długą instrukcją powikłań)?

Jeśli nie chciałeś mieć z nią dziecka, to po co z nią uprawiałeś seks bez odpowiedniego zabezpieczenia, którym byłaby np. wazektomia? Czemu
zmusiłeś kobietę do tego, by spożyła tabletkę, po której mogła mieć poważne powikłania zdrowotne (tabletki "po" są obarczone długą instrukcją powikłań)


@simperium: implikowanie, że żaden produkt medyczny nie powoduje działań niepożądanych
@simperium: To ciekawe, że najpierw piszesz

Tworząc związek z drugą osobą, ustalacie pewne warunki gry, których się trzymacie. Wśród tych warunków są m.in. wierność, dzietność, ustalenie kwestii finansowych, ustalenie relacji, etc.


By chwilę potem pisać

zmusiłeś kobietę do tego, by spożyła tabletkę

lecz zmusiłeś inną osobę do uśmiercenia płodu


Wychodzi więc na to, że ustalamy pewne bezwzględne zasady, ale w sumie mogą się one iść #!$%@?ć jakby co? Tak mam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hehenuanek: polecam posługiwanie się argumentami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jeśli przegapi się moment, by zaprzeczyć ojcostwo, to można mieć spory problem. Po wpisie widać, że jednak nie jest to powszechna wiedza.
polecam posługiwanie się argumentami ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@winomusujace: Polecam zapoznanie się z KRiO przed mądrościami na temat ojcostwa.

Po wpisie widać, że jednak nie jest to powszechna wiedza.


@winomusujace: Boże, interesujące nas przepisy to jakieś kilka stron A4, zadrukowanych oszczędnie. Jak nisko ten nasz naród upadł umysłowo, że kwestie ojcostwa w małżeństwie są dla niego taką czarną magią?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hehenuanek: przed zawarciem małżeństwa nikt się nie bawi w czytanie kodeksu rodzinnego, choć może warto by było ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo jednak te przypadki, gdy facet płaci alimenty nie na swoje dziecko (bo o tym, że nie jest jego dowiedział się już po rozwodzie, a matka nie wyraża zgody na testy) to nie są wymysły.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli ( ͡~ ͜ʖ ͡
przed zawarciem małżeństwa nikt się nie bawi w czytanie kodeksu rodzinnego, choć może warto by było


@winomusujace: Podejmować życiową decyzję i pożałować ~30 minut na lekturę fragmentu KRiO. Mądrym trzeba być.

gdy facet płaci alimenty nie na swoje dziecko (bo o tym, że nie jest jego dowiedział się już po rozwodzie, a matka nie wyraża zgody na testy) to nie są wymysły.


@winomusujace: Art. 86 KRiO może przeczytaj i powolutku
@majtki_z_drutu: Ale z czym? Rozstałem się z tą dziewczyną dawno temu. No a wbrew temu co ten gość wyżej napisał, ja nikogo do niczego nie zmusiłem. Nie wepchnąłem jej tej tabletki do gardła, nie przyłożyłem pistoletu do skroni. Nie padło żadne "żryj to #!$%@?". Tak jak napisałem, musiałem ją błagać i na przemian mówić, jak bardzo chore jest to co próbuje w tym momencie zrobić, bo to by było niszczenie
Poproszę o wszelkie porady jak nie dać się wrobić w ciążę. Żona powiedziała mi wprost, że dziecko będziemy mieli czy tego chce czy nie... #logikarozowychpaskow


@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Najlepiej jasno powiedzieć, że nie chcesz dziecka i kropka
2. Jeśli chcesz tkwić w toksycznej relacji to podwiązanie nasieniowodów (ok 2000 złotych)
@AnonimoweMirkoWyznania: OPie, nie jeb się w tańcu tylko bierz rozwód, ewentualnie podwiąż nasieniowody. Aczkolwiek odnoszę wrażenie, że Twoja żona chyba jest toksyczną babą. Mój znajomy rozwiódł się z taką i żyje sobie szczęśliwie bez balastu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
jesli chcesz ograniczac wolnosc osobista to nie roznisz sie niczym od komunistow, ergo. jestes komuchem i twoje miejsce jest w korei polnocnej


@sell_your_soul: Czyli komunistą jest też Platon, Arystoteles, Augustyn, Kartezjusz, Locke, Smith, Hume'a, Kant, James, Rawls bo oni wszyscy chcieli ograniczać wolność osobistą dla dobra ogółu tudzież dla wspólnego celu.

Zresztą "nie różnienie się niczym od komunistów" w kwestii "wolności osobistej" może znaczyć równie dobrze, że jestem republikaninem rzymskim, kapitalistą
Czyli komunistą jest też Platon, Arystoteles, Augustyn, Kartezjusz, Locke, Smith, Hume'a, Kant, James, Rawls bo oni wszyscy chcieli ograniczać wolność osobistą dla dobra ogółu tudzież dla wspólnego celu.


@Brzytwa_Ockhama: tak

Zresztą "nie różnienie się niczym od komunistów" w kwestii "wolności osobistej" może znaczyć równie dobrze, że jestem republikaninem rzymskim, kapitalistą czy kimś innym.


kapitalizm gwarantuje wolnosc osobista
Ale wiesz, że komunizm to cały zbiór idei a nie tylko koncepcja "wolności osobistej"?


@Brzytwa_Ockhama: nie rozrozniam jednej toksycznej ideologii od innej, dla mnie wszystkie to syf

Czyli nie można było być wolnym w starożytności w której to kapitalizm nie istniał?


tak
nie rozrozniam jednej toksycznej ideologii od innej, dla mnie wszystkie to syf


@sell_your_soul: A wiesz przynajmniej kto stworzył jaką ideologię? Bo np. Locke stworzył klasyczny liberalizm angielski, podstawę kapitalizmu. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś. Smith zaś, jeśli nie jesteś w gimnazjum, jest założycielem/odnowicielem klasycznej myśli ekonomii. Prace Smitha mocno rezonowały w rewolucji przemysłowej. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś.

Kant zaś był wielkim orędownikiem Pokoju, no,
To w średniowieczu i w renesansie i w baroku i oświeceniu też nikt nie był wolny bo nie było kapitalizmu?


@Brzytwa_Ockhama: w wiekszosci przypadkow tak, nie bylo wolnosci

A wiesz przynajmniej kto stworzył jaką ideologię? Bo np. Locke stworzył klasyczny liberalizm angielski, podstawę kapitalizmu. No, ale on jest komunistą bo tak napisałaś. Smith zaś, jeśli nie jesteś w gimnazjum, jest założycielem/odnowicielem klasycznej myśli ekonomii. Prace Smitha mocno rezonowały w rewolucji przemysłowej.
w wiekszosci przypadkow tak, nie bylo wolnosci


@sell_your_soul: Czyli nie było wolności także w całym XIX wieku we wszystkich krajach w których nie było rewolucji przemysłowej ani też w Europie w której panował etatyzm i za takiego Ludwika Filipa budowano wielką sieć kolei? No i na całym świecie nikt nie był wolny gdzie nie było kapitalizmu od Mongołów przez Arabów do Afryki i Amerykę Południową?

nikt nie stworzyl kapitalizmu, kapitalizm jest
Jeśli kapitalizm to naturalny stan rzeczy to czemu nie był od początku historii tylko powstał jako idea w pierwszej połowie XX wieku?


@Brzytwa_Ockhama: zostal opisany wtedy, tak samo jak grawitacja istniala przed jej "wynalezieniem", zostala opisana przez Newtona ale istniala wczesniej
Wazektomia jest najpewniejsza ale i tak po dopiero pół roku jest skuteczna, wiec trzymaj gumy przy sobie, a jak nie to #!$%@? od niej bo to chore jest żeby cię jeszcze na smroda naciągnąć
@tyrytyty:

tak jest. Jeśli nie można ustalić ojcostwa to przyjmuje się, że mąż jest ojcem


Odwrotnie. Mąż jest ojcem, chyba że udowodnisz coś innego.
cnie pracuje zdalnie, więc może pojawiłyby się też wpisy z jej perspektywy.


@epi: Wasektomia, abstynencja nic nie da (może się kiedyś obudzić jak będzie pijany, a ona pędzie, że tak to ujmę: ,,ride him like a pony" :P