Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 279
#ciekawostki #kolej #pociagiboners #pociagi #orientexpress #malaszewicze
Dla ciekawskich to w Małaszewiczach stoją wagony Orient Expressu, podobno zakupił je jakiś fanatyk kolejnictwa z Węgier, ale nie może ich odebrać, bo wózki na których stoją nie są oryginalne, te właściwe stoją gdzieś na Białorusi, nie wiem na ile to jest prawda, ale słyszałem to z dwóch różnych źródeł, możliwe że to tylko urbanlegend. Do samych wagonów podejść bardzo ciężko, myślałem że jako pracownik PLK nie będę miał z tym problemów, niestety po chwili podeszło do mnie 2 sokistów z naczelnikiem, wylegitymowali mnie, zapytali co tutaj robię. Zdjęcia pozwolili mi zachować, ale kręcenie się w tej okolicy odradzali. Reszta zdjęć w komentarzach.
Pobierz
źródło: comment_FxHIZmYmk3McoT5qksmR1O97NkciBgNf.jpg
  • 38
@TheSjz3: dzieki, bardzo ciekawy post. Przez chwile smutno mi sie zrobilo ze takie pociagi juz nie kursuja, ale sprawdzilem i na calym swiecie sa tego typu ekskluzywne wycieczki np po europie, Idnie, Rosia-Mongolia... super sprawa. Szkoda tylko nie ma juz takich polaczen jak Paryz - HongKong.
Z Wikipedii (ale z tego co tu ktoś napisał już nie aktualne):

Obecnie na terenie kolejowego portu przeładunkowego w Małaszewiczach stoi 13 luksusowych wagonów, a wśród nich restauracyjny i barowy, które ulegają systematycznemu niszczeniu przez siły przyrody i ludzi. Są to w większości wagony składu, który w 1988 roku jechał przez Polskę do Hongkongu, a od około 1993 roku jeździł na terenie Rosji. Pociąg po zakończeniu jazd w Rosji utknął w 2008
Zastanawiam się co mogliby SOKiści zrobić za to że człowiek sobie tam chodzi. Co mieli na myśli stosując taką groźbę.
niestety po chwili podeszło do mnie 2 sokistów z naczelnikiem, wylegitymowali mnie, zapytali co tutaj robię.


@TheSjz3: a bo widzisz, nie jesteś łepkiem z okolicy czy. Podlasia Południowego, moich rodzinnych stron ( ͡° ͜ʖ ͡°) wtedy omija się sokistów, bierze co swoje i #!$%@? przez pola na Komarku, Simsonie czy Ogarze, #!$%@?ąc leśnymi drogami do Piszczaca przed psami.
@TheSjz3:

Zdjęcia pozwolili mi zachować, ale kręcenie się w tej okolicy odradzali


Nie mają prawa zakazać robienia zdjęć czy filmów gdziekolwiek, a tym bardziej ewentualnie przymuszać do usuwania czegokolwiek już nagranego... just sayin'