Wpis z mikrobloga

  • 1957
Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie. #przegryw #depresja
  • 83
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szakal555: Z jednej strony strach przed życiem, z drugiej strony to to jest po prostu bycie człowiekiem w normalnym kraju, gdzie nie ma takiego ruchania w dupsko i robienia w #!$%@?, jak w Polsce.
  • Odpowiedz
@killyourlover: Też tak mam, chociaż powoli uczę się takich „właściwych” zachowań i pewności siebie. Paradoksalnie trochę pomaga mi to, że łatwo się denerwuję – jak się #!$%@?ę, to wtedy gubię swoje konwenanse i wyrzucam, co mi leży na wątrobie bez owijania w bawełnę i kładzenia uszu po sobie.
  • Odpowiedz
Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.


@szakal555: Szczególnie dzisiaj, kiedy z 10% społeczeństwa (tego fajniejszego w domyśle) jest wydziarana. W miastach pewnie jest tego znacznie więcej. Tatuaż jak nic podkreśla asertywność... ta...
  • Odpowiedz
@szakal555: Widzę, że odkrywasz jak działa życie. To nie jest kwestia komunizmu. Ustroje polityczne wynikają z tego na jakich zasadach oparte jest życie jako proces. Jesteśmy stadnymi ssakami i zachowujemy się dokładnie tak jak one. Popatrz na stado wilków jako przykład. Najsilniejsza para w stadzie je zawsze pierwsza, jedzą do syta, mają więcej niż potrzebują. Gdy się nasycą odchodzą, a resztki po nich jedzą osobniki, które są niżej w hierarchii. Na
  • Odpowiedz
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.


@szakal555: #!$%@?, ja zorientowałem się dopiero przed 30 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szakal555:
-Walcz o swoje
-Bądź odważna i nie dawaj się zastraszyć
-Jak cię uderza to oddaj, nie ważne, że będziesz miała słabe sprawowanie
-Wykorzystuj okazje
-Jak dają, to bierz

  • Odpowiedz
@szakal555: #!$%@?, jakie to prawdziwe. mój #niebieskipasek zostal tak wychowany i teraz ja muszę go uczyć stanowczości i aby nie dawał sobie pluć w morde. ale zadziwia mnie jednak fakt, ze jestem od niego tylko 4 lata młodsza, a jednak jestem całkowicie innym typem człowieka, jak coś mnie #!$%@?, to potrafię to wygarnąć każdemu, nie ważne, kim by ta osoba była. potrafię walczyć o swoje i wiem, kiedy mam schować zęby.
  • Odpowiedz