Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie. #przegryw #depresja
  • 83
też zostałam wychowana na niewolnika i ofiarę losu zawsze słyszałam bądź miła i uśmiechnięta a ludzie cię będą lubić, wybaczaj ludziom bo buk wybacza wszystkim, jak ktoś się z ciebie śmieje albo cię bije to nadstaw drugi policzek i przeproś bo to twoja wina, że sprowokowałaś, przewalone dzieciństwo miałam, teraz cała się trzęsę jak mam komuś odszczekać a inni mówią po prostu wal się i mają gdzieś -,-
@szakal555: Nie wiem. Co do ocen to do pewnego wieku ode mnie wymagali, ale potem dali sobie spokój. U mnie w domu zawsze był etos walki o swoje i buntu przeciwko niesprawiedliwości. Dzisiaj nie mam problemu z głośnym wyrażaniem własnego zdania czy zmianą pracy. Z tym że swoje zdanie staram się wygłaszać wtedy kiedy wiem że mam rację, a przy zmianie pracy nie rzucam papierami i nie wyzywam tylko staram się
@szakal555: Takie #!$%@? wychowanie i chora psychicznie matka jako samotny rodzic to był u mnie rok terapii, trochę psychiatryka, etc. Wciąż mam czasem niewolnicze odchyły, ale się reflektuje nad tym i staram korygować XD Z drugiej strony wiem, że nigdy nie będę zdrowy i zawsze będę musiał trzymać swoje zdrowie psychiczne w ryzach.
@Wycu91: To znaczy gdyby pewnie nie jedna osoba nadal bylbym zakmnietym w sobie smieciem mentalnym, a tak to duzo sie zmienilo dzieki tej jednej osobie :P