Wpis z mikrobloga

Najgorsze co można zrobić dziecku to wpoić mu strach przed życiem.
Bądź pokorny
Ustępuj głupszemu
Nie wyróżniaj się
Musisz mieć dobre stopnie bo inaczej będziesz nikim
Potem w wieku 20 lat zdajesz sobie sprawę że 80% tego co mówią twoi starzy jest przepuszczone przez ich postkomunistyczny filtr.

Jak to się dzieje że niektórzy dziarają sobie łapy i mają #!$%@? na to co reszta o nich pomyśli.
Jak to jest że niektórzy potrafią rzucić januszowi papierami w twarz i kazać mu #!$%@?ć a inni boją się zapytać o urlop i całe życie łykają jego ślinę za 2200 brutto.

Polska mentalność niewolnika pańszczyźnianego, polska mentalność katolicka doprawiona jeszcze komunistyczną tresurą zniszczyła więcej żyć niż bomby w Dreźnie. #przegryw #depresja
  • 83
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szakal555: masz rację, jest to skutek życia w czasach totalitaryzmu jakim był prl i całe zsrr. Przed nami jeszcze pokolenie albo dwa żeby pozbyć się pozostałości homo sovieticus.
@szakal555: Preach it bro!! ()

Też taki jestem choć pracuje nad tym od wielu lat. Niby przepracowałem te najgorsze cechy ale nadal jest ten irracjonalny strach przed "sprzeciwieniem się woli kolektywu".

Mentalność mojej mamy i babci:
1: Za****ać ile wlezie. Nadgodziny to błogosławieństwo a jak pracujesz tylko ustawowe to jesteś leniem i obibokiem.

2: Niedocenianie pośredniego dokładania się do budżetu domowego. Jak nie
@szakal555: piesciami i buta wywalczylem sobie wyjscie na ludzi z takiej tresury, o ktorej mowie od lat. Ostatnie zdanie wprost idealne.

Na cale szczescie "wychowani" przez "homo sovieticus" czesto wyszli na ludzi i zamierzaja swoje dzieci wychowac wlasciwie - i to widac.