Wpis z mikrobloga

Mojego zbierania na Teslę ciąg dalszy. Dzisiaj dokupiłem kolejne 3 akcje, co powoduje, że razem mam ich obecnie 4. Powoli do przodu :)

Niestety spóźniłem się 2 dni, by załapać się na lokalny dołek za 177 USD. Zlecenie wykonało mi się dzisiaj na otwarcie po 200,49, co jest dość zabawne, bo cena już chwile potem znowu spadła do 195 :)

Nie ma jednak nad czym płakać. Właśnie po to planuje co miesiąc kupować po trochu, by zniwelować wpływ takich wahań na średnią cenę zakupu akcji.

Tym razem 38 zł prowizji dla mBanku w mniejszym stopniu przełożyło się na ostateczny koszt zakupu akcji, bowiem ten koszt tym razem rozdzielił się na 3 akcje.

Całość mojego portfela wygląda jak w załączonym screenshocie

#zbieramnatesle ↤ tag to śledzenia

Poprzednie zestawienia:
- 2019-05-24

#tesla #gielda #elonmusk
anonimowy_programista - Mojego zbierania na Teslę ciąg dalszy. Dzisiaj dokupiłem kole...

źródło: comment_9U9XX6Ys2FFAzYe3fHiscPlZKEcqfDOU.jpg

Pobierz
  • 26
@anonimowy_programista: Życzę powodzenia, aczkolwiek sukcesu nie wróżę. Tesla nie jest stabilną firmą, a prowizje będą zjadały Ci ewentualne zyski... w dodatku nie ma szans na dywidendę. Ale próbuj- masz jakiś pomysł, a to już coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ps. podpowiem Ci żebyś czekal na dobre momenty wejścia, gdy akcje są tanie, a nie kupował na ślepo. Pozwoli to trochę zoptymalizować całe przedsięwzięcie.
@anonimowy_programista: nie rozumiem czemu kupujesz PKC...

Ustaw się ze zleceniem kupna z limitem $5 poniżej obecnej ceny i wrzuć zlecenie z ważnością na tydzień, ten papier jest tak niestabilny że raczej prędzej czy później wejdzie. A jak zależy ci na czasie to ustaw się z limitem na wczorajszy kurs zamknięcia.

A jak będzie odpał i pociąg odjedzie to trudno, po to zbierasz papier regularnie żeby się nie przejmować
@Karkasonne: obecnie na zakup akcji Tesli przeznaczam mniej niż 10% mojego miesięcznego budżetu.

po prostu nie kupuj a szczególnie nie sprzedawaj poza godzinami handlu, to jest niebezpieczne.


@abraca: dzisiaj zlecenie puściłem kilka minut po otwarciu sesji (dalej w ramach testów... ostatnio puszczałem zlecenie przed sesją). Jak widać, jeszcze trochę turbulencji było na początku. Jestem przyzwyczajony do handlu 24/7 na crypto... Takie sesje wyglądają wręcz jak pozostałość XX wieku

Życzę powodzenia,
bo mój czas też kosztuje...


@anonimowy_programista: kosztuje to cię kupowanie PKC i płacenie botom które to wykorzystują jak tylko widzą nowe zlecenie w arkuszu. Plus ryzykujesz że kiedyś trafisz na mityczny short squeeze i zapłacisz za papier nie $200 tylko $600 a to już zaboli.

i nie chce tracić czasu na sprawdzanie, czy moje zlecenie weszło czy nie.


A po co masz to sprawdzać? Jak cena spadnie to wejdzie nie musisz
v.....a - > bo mój czas też kosztuje...

@anonimowy_programista: kosztuje to cię ku...

źródło: comment_bf9e3NP7KETbYv4nvzQRz1pcpEDXjCLl.jpg

Pobierz
@anonimowy_programista: patrz jakie cuda się dzieją czasem na giełdzie, nie chciałbyś akurat wchodzić ze swoim zleceniem PKC na VW akurat tego dnia jak poszło ogłoszenie o przejęciu od Porsche

https://www.investopedia.com/articles/stocks/12/most-shocking-stock-increases-falls.asp

Then, on October 28, 2008, car-maker Porsche suddenly announced it held a 74% ownership share in Volkswagen, which it had recently acquired through derivatives trading.


I takie info dotyczące Tesli może wpaść w każdej chwili. Nie wiem, Apple ogłosi że
v.....a - @anonimowyprogramista: patrz jakie cuda się dzieją czasem na giełdzie, nie ...

źródło: comment_U9DMOqKaUCNfT65MrXr19QpZ3Wf1sn39.jpg

Pobierz
@anonimowy_programista: teraz nie warto kupować ich akcji. wartość spadła, bo wyciekły maile, że im kasy brakuje. do tego spadek sprzedaży samochodów, kłopoty na rynku chińskim, brak zysków od początku działalności, ogromny dług i wiele innych. ta firma sie powoli zwija. poza tym gigafactory, należy do tesli, a do panasonica i to oni produkują baterie.
@anon-anon: Czyli te dane która sama tesla podała, Twoim zdaniem są nieprawdziwe? Szkoda słów, jesteś zwykłym spermiarzem Muska, do którego żadne fakty nie docierają xD
@Pilaf: Wypisujesz same bzdury. Nie wiem czy to z powodu, iż masz żadnego pojęcia o finansach/problemach Tesli, jesteś naiwnym idiotą który łyka FUD czy po prostu tępym trollem. Ale mam propozycję, zamilcz, sprawdź jak się rzeczy naprawdę mają a do tego czasu skończ się kompromitować.