Wpis z mikrobloga

@kezioezio: jak chcesz żeby dobrze wyglądało to musisz czasami popracować. Niestety dom się zużywa i to jest do zrobienia dach, płot, trawnik, garaż, wiata i tak dalej. Chyba że chcesz mieć do wszystkiego ludzi zatrudnionych ale wtedy nawet programisty-15k-robaka nie będzie stać na to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Xtreme2007: @Eternit_z_azbestu: mieszkam na wsi totalnej. 7k mieszkańców.

4 pomieszczenia wysokie na 2,7m zakładając że są 4x4m mają ~60m sufitu i ścian. 60x4 = 240m

Ja takie coś ogarnę jeśli nie trzeba zdzierać tapet (to liczone na roboczogodziny) za... 6000zl.

Przeslifowanie całości żyrafą, podkład, X2 malowanie kolor, X2 albo X3 biały sufit i za 240m z 4500zl bym wziął.

To samo co wyżej z gipsowaniem raz szarym (jeśli duże nierówności)
@ravau: No zrobiłbyś za niezłą stawkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takich już mało i tylko po znajomości. Ewentualnie jakieś Mietki po godzinach dorabiacze, ale kto chce mieć rozpieprzone pół chałupy przez miesiąc? Bo tak z nimi jest. Ja oszczędziłem na kładzeniu styropapy, chcieli ponad 10k a robota taka, że małpie byś dał ten palnik to też by to zrobiła xD Trochę #!$%@? z docinaniem styropianu pod kopertę
@vanzs: tynk? Czy obrobić szpalete KG? :)
Pewnie w mieście dużym mieszkasz ;)

@oddajciemikontozlodzieje: domyślam się, że o to chodzi, tylko dziwna praktyka, bo klient odstraszony w ten sposób, wsrod znajomych/rodziny będzie rozpowiadał, że firma X ma ceny z kosmosu

@Eternit_z_azbestu: dlatego ja bliskiej osobie z otoczenia, pracującej za taką stawkę, powtarzam, że się słabo ceni, że wszystko tak poszło w górę, że jak ktoś jeszcze ładnie ogarnia temat,
@ravau: Mieszkanie 79m2. Odmalowanie ścian w czterech pokojach i korytarzu (bez łazienki i kuchni) + wyburzenie jednej ściany + zdarcie podłogi i przygotowanie do położenia nowej (bez kładzenia) wycenione na 10-12k + materiały, Gdańsk.
@Jednobrewy: odmalowanie, to odmalowanie, czy jak brzydko będzie po malowaniu, to chodzisz po pokoju i marudzisz, bo ubytki, wady, dziury, są nie ogarnięte, a było samo malowanie zamawiane, czy przymykasz oko i zdajesz sobie sprawę, że samo malowanie miało być grane? :P bo znam takie przypadki, sam zawsze lubię wtedy palcem pokazać co ja widzę i uświadomić, że po malowaniu to nie zniknie w magiczny sposób i nie będzie lepiej wyglądało.
@ravau: Malowanie tak, aby było dobrze, 2-3 warstwy trzeba liczyć, w Gdańsku liczą tak 12-15zł/m2 za to. W paru miejscach bylła tapeta i coś do wyrównania. Zburzenie ścianki niedziałowej, ot stała między kuchnią i salonem, pusta w środku no i wyrównanie terenu po tym. Podłogi prawdę mówiąc nawet nie wiem co było, chyba jakieś średniej jakości panele, nawet się nie przyglądałem dokładnie jak kupowałem mieszkanie. Ogólnie po ich usunięciu pokoje są