Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam problem. Mam 19 lat. Po wakacjach ide na studia. Pracowalem w pizzeri 3-4 tygodnie ale potem zatrudnili kogos jeszcze kto bedzie pracowal caly rok wiec sie ze mna pożegnali. Zaczalem sie powoli rozglądać za czyms innym ale bez wiekszego parcia az tu nagle matka wyskakuje z morda dlaczego jeszcze nie znalazlem sobie roboty. Dzien w dzien przy kazdym jej spotkaniu tylko darcie mordy dlaczego nie znalazlem sobie jeszcze pracy. Po kilku dniach jak chcialem sobie wziac cos do zarcia z lodówki to ta do mnie z ryjem, ze jak sie nie pracuje to sie nie je wiec nie jem jak jest w poblizu. Teraz to juz w ogole mnie zniechecila do dalszych poszukiwan tej pracy (w miescie w ktorym zyje to nie takie latwe) i jeszcze doszly do tego ciągle kłótnie, wyzywanie mnie od najgorszych i namawianie rodzenstwa przeciwko mnie. Siedze 24h w pokoju na telefonie, bo matka we #!$%@? #!$%@? kabel od kompa wiec nie dziala. Nie wiem co robic mirki. Nie mam sie gdzie wyprowadzic, ze studiow nie chce rezygnowac. Mialem umowione jazdy na wrzesien i zaplacona zaliczke ale ojciec pewnie nie bedzie chcial zaplacic reszty wiec prawko tez odpadnie. Nawet jak sobie znajde jakas klitke to i tak musialbym przekonac wlasciciela, ze zaplace od razu jak tylko przyjdzie mi wyplata w ewentualnej robocie. Nie wiem co robic. Jak juz pisalem tak mnie #!$%@? starzy, ze nie mam zamiaru pójść po tym wszystkim do pracy pomimo tego, że mialem taki zamiar jeszcze z tydzien temu.
#przegryw #gorzkiezale

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

Was tez tak pilowali z robota?

  • Tak 14.7% (142)
  • Nie 85.3% (821)

Oddanych głosów: 963

  • 48
@Krabowski: jestes zwolniony prawnie z placenia alimentow jesli udowodnisz szkody chociazby na psychice wynikajace z niewlasciwego traktowania przez Twoich rodzicow. Dodatkowo mozesz byc zwolniony jesli udowodnisz w sadzie brak wsparcia ze strony rodzicow, klotnie, dramy, poniazanie/upokarzanie, pietnowanie. OP mialby szanse wygrac taka sprawe, jesli jego rodzenstwo by sie za nim wstawilo, a z opinia psychologa to juz w ogole nie ma sie czym martwic. Ale tak, zapowiada sie, ze rodzice OPowi
@AnonimoweMirkoWyznania: staraj się o pokój akademiku uczelni na którą się wybierasz, prawdopodobnie jest możliwość wynajęcia go nawet teraz. Na uczelni powinieneś mieć opcję wzięcia pożyczki, jeśli masz to ją weź i opłać sobie prawko, bo dzisiaj bez niego to jakbyś nie umiał pisać. Postaraj się o stypendium, z twoją sytuacją dostaniesz na luzie. Znajdziesz sobie robotę i dasz radę opłacić i pokój i zaczniesz normalnie żyć, jak się ustatkujesz będzie kasa
@monicore: udowodnij itd. To nie są proste rzeczy. Najlepiej tak #!$%@? p alimenty itd. Nie podoba mu się życie z rodzicami? Wypad do roboty i na swoje. Jak królewicz nie chce pracować to siedzi na dupie i się ma dostosować. Inna rzecz, ze swoje dziecko trzeba czasami pomęczyć ale wsparcie tez być musi.
@Krabowski: no masz racje, ale jesli 19letni gosc nie je przy rodzicach bo mu matka swiruje ze nie przynosi do domu pensji roznosiciela pizzy no to jest to wystarczajacy dowod na to, ze jest cos nie halo a sytuacja jest mocno odbiegajaca od jakiejkolwiek normy, momentami wydaje mi sie ze patologiczna. Mlodzi ludzie serio maja w duzej mierze poparcie w tego typu sytuacjach przez prawnikow, a OPowi chyba nie bedzie ciezko
@monicore: tylko pytanie jak to wyglada z ich strony. Jako rodzic wiem, ze często młode przesadzają z różnych powodów. To co mówisz. Wypad z domu na swoje i niech dorasta. Dostanie teraz w dupę ale wyjdzie mu to na zdrowie. Chyba, ze to słaba jednostka to może się różnie skończyć. Ale nie znam gościa to nie wiem. Wiem jednak jako rodzic. Dzieci trzeba czasem cisnąć, stawiać im wyzwania inaczej się nie
@AnonimoweMirkoWyznania: Dzieki temu ze jestes studentem masz wyzsza stawke godzinowa na umowie zlecenie do tego brak podatku dochodowego.Przy placy minimalnej to 14.7 do reki,wiec byle jaka praca nawet w markiecie przy rozkladaniu towaru a bedziesz mial dobre pieniadze.
Dzieki temu bedziesz mial pieniadze na prawo jazdy ktore bedzie dosc wazne w dalszym zyciu np moze spodoba ci sie praca kierowcy albo bedziesz mial auto w ktorym w skrajnej sytuacji bedziesz mogl