Wpis z mikrobloga

Drugi dzień bez białka #kfd i brzuch nie boli. Mam nadzieję, że to nie placebo i w końcu znalazlem przyczynę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wtedy, kiedy nie jadłem ryzu, i czulem się lepiej, też miałem kilka dni, gdy jadłem samo mięso, bo nie miałem ochoty na wpi. Kurde. Jaram się, że to w końcu to. Jak ktoś też ma problem i je to białko, to polecam zamienić na inne na jakiś czas #mikrokoksy #dieta #duzydzikizwierz
  • 42
@Duzy_Dziki_Zwierz no zwał jak zwał - chodzi o to ze nie ma co mówić ze jest do dupy bo nie każdemu szkodzi jak widać. Tak na prawde to nie wiadomo nawet na 100% czy akurat właśnie to ci szkodzi, a jeśli tak to jaki składnik zawarty w nim konkretnie
@kRpt: ale przecież nikt też nie napisał, że jest do dupy. Każdy napisał tylko, że jemu szkodzi osobiście i to jakaś ostatnia partia, bo każdy z nas jadł je długo wcześniej i było git. Absolutnie tu nikt w temacie nie napisał nic innego niż własne odczucia, wiec nie wiem z czym tu wyjeżdzasz w tym temacie. Sam od KFD mam 1/3 rzeczy używanych od poczatku przygody z siłownią do dziś, bo
@wiera87: zobaczymy. Prawda jest taka, że jedyne, co moge sam ocenić, to smak, rozpuszczalność itd. nie jestem w stanie rentgenem w oczach sprawdzić co jest w środku :D szczerze, to chciałbym, żeby się okazało, że to wina tego białka. Bo coś by się przynajmniej rozwiązało w końcu.
Siemanko.
Może na początek warto rozdzielić kilka tematów bo wydaje mi się, że każdy pisze o innym produkcie posługując się określeniem "białko" i traktując jako jedno.
Zwierz pisze o WPI. To białko od lat trzyma mocno fason bo lecimy chyba najlepszym izolacie Volac i nie zmieniamy go np. jak w przypadku najtańszego białka regular.
Producent WPI słynie ze tego, że dość mocno trzyma jakość, zatem jedyne co tutaj może na coś wpływać
@KFD_pl: a zawsze w WPC premium były te stewiole? Bo u mnie 2-3 lata wchodziło WPC premium od Was jak złoto, a ostatnio coś się dzieje. Bo próbuję rozgryźć dlaczego mi zaczęło od 2-3 msc szkodzić, gdy dowolna inna odżywka białkowa tego nie robi (a jedyne róznice jakie widzę w składzie, że inne są na aspartan/sukralozie/ cyklaminian/acesulfam K) bez stewioli. Bo raczej nie podejrzewam samego surowca a jakiś dodatek, na który
@Duzy_Dziki_Zwierz: Obadaj czy doszło. Skrobnąłem do Ciebie.
@Kasahara: Kiedyś była sama sukraloza a później dodatkowo glikozydy. W Premium wszystko, łącznie z aromatami jest to samo. Jedyne co się ostatnio zmieniło (kilkanaście ostatnich tygodni) to właśnie wyższa zawartość czystego białka w białku, co dało rezultaty jak wyżej (badanie surowca) czy też w gotowym produkcie (wersja smakowa): https://i.snipboard.io/NKD2Rh.jpg (różnica jest, wbrew pozorom, dość spora jak na WPC).
Producent tego surowca pracuje nad
@KFD_pl: Dobra, tyle ze im bialko jest poddane wiekszej obrobce tym jest ono mniej naturalne dla organizmu i ma wiekszy potencjal do przelatywnia przez kichy, powodowania wzdec, gazow itd, dlatego czesc producentow dodaje enzymy trawienne, ktore koszt tegz bialka podbijaja a nie obnizaja, wiec jest to plus dla produktu, a nie minus jak tutaj probujesz ludziom wmawiac.
@Hank85: Zwróć uwagę jak tanie są enzymy. U nas kompleks 10 różnych kosztuje tyle. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jest tam jest tam aż 90 porcji (1 porcja = 1 dzień, czyli 90 dni), jest nasza marża a i koszt produkcji (kapsułkowanie, opakowanie, etykieta, transport) jest większy niż koszt surowca (czyli tego miksu). W ilościach potrzebnych na takie białko - to są przysłowiowe grosze, zwłaszcza kiedy np. 500 g
Pobierz KFD_pl - @Hank85: Zwróć uwagę jak tanie są enzymy. U nas kompleks 10 różnych kosztuje...
źródło: comment_Djkb79XYNpHrwj7Lx8OCzgv58HN7FABw.jpg
@KFD_pl: przeciez ilosc tych enzymow jest mierzona w mili/nano gramach? Wiec sugerowanie, ze dodawane sa zeby podbic wage produktu jest lekko nie powazne, nie sadzisz?

Jak ktos nie toleruje laktozy i walnie szejka z WPC60 zamiast WPI to podejrzewam, ze zadne enzymy nie pomoga, moga jedynie ograniczyc zniszczenia.

Ja osobiscie toleruje wszystkie bialka, od ostrovitu przez sfd, kfd, po syntraxa, muscletecha, sci teca czy biotecha. Jedne czuc na zoladku, innych nie.