Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Znalazłbym może z godzinę dziennie na poczytanie literatury filozofów. Mam strasznie sporo czasu ostatnimi czasami. Jakie pozycje byście polecili? Jak znaleźć filozofa który by mnie zainteresował? I wtedy mógłbym przejść do jego twórczości? Z góry wielkie dzięki.

#filozof
#pytaniedoeksperta
#filozofia
  • 15
  • Odpowiedz
@Turysta_Onanista: Właśnie trudno powiedzieć. Musiałbym gdzieś ogarnąć spis wszystkich myślicieli z charakterystyką to byłoby może łatwiej xD

@Pjongjanska_ferma_zolwi: Sprawdziłem właśnie. To jest w formie opowiadania? Szukam tylko czegoś, co mnie nie uśpi zbyt powolnym biegiem wydarzeń. Takie typowe opowiadania mają niestety na mnie działanie xD
  • Odpowiedz
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Czytałeś tę pozycję? Jesteś w stanie powiedzieć, że potrafiłaby mnie naprowadzić na założenia jakiegoś filozofa który mi się spodoba? No ewentualnie jakoś wprowadzić w świat filozofii i opisać filozofów którzy w tej książce którą podałeś egzystują?
  • Odpowiedz
@bzam: nie chcę za bardzo zdradzać fabuły, ale motyw jest taki, że jeden bohater w rozmowie z tytułową Zofią daje jej niejako przyspieszone lekcje, taki przegląd filozofów. Jako jakieś bardzo merytoryczne żródło bym tego nie traktował, ale właśnie taki wstęp dla zielonych czemu nie. Książka była bardzo popularna, więc myślę że bez trudu wypożyczysz ją w bibliotece
  • Odpowiedz
@bzam: Pytałem, bo bez sensu byłoby ci wskazywać na Nietzschego, jeśli masz w dupie wysrywy o kreowaniu wartości etc. Jednego ciekawią kwestie pokroju czym jest wiedza?, co to znaczy, że zdanie jest prawdziwe?, jak to się dzieje, że słowa mają znaczenie i czym to znaczenie właściwie jest?, drugiego zaś jak mam żyć?, czy właściwie ktokolwiek może być wolny?, czy jak wpadnę z dziewczyną, to moralnym będzie
  • Odpowiedz