Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 109
@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow: Nie rób z siebie idioty. Nikt ci nikt nie wciska na siłę.
Gdzie ty chłopie żyjesz? Pierwszy raz w państwie gdzie tylko kilka procent ludzi nie jest katolikami?
Mszę organizuje kościół a nie szkoła!
Na rozpoczęcie roku zawsze zawsze jest msza.
Idą na nią katolicy a, że jest ich zdecydowana większość to idą na tą mszę ale to nie jest obowiązkowe. To, że ty jesteś taki nie organiety to moja
@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow: Pozwól, że podsumuje.
1. Dziecko nie musi iść na mszę – nie jest obowiązkowa. Wolność.
2. Z religii możesz się wypisać. Wolność religijna.
3. Jedyny słuszny temat poruszył @Lipathor odnośnie krzyża w innych salach niż te od religii.
Powiedzmy, że wisi tam dobrowolnie, nie ma sprzeciwu, zdecydowana większość jest katolikami i dlatego.
Tu masz pole do manewru.

@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow ten cytat co dałeś to bardziej odnosi się do urzędów itp. Jest
@To_nie_jest_kraj_dla_ateistow: powiem ci tak, maturę pisałem w 2013 roku, msza i krzyże były na porządku dziennym przynajmniej już w czasach gimnazjalnych. w 3 liceum gdy wypisywałem się z religii (ukończone 18 lat i mogłem), to dyrektorka przyleciała z awanturą że jak to tak. i miałem etykę dla formalności, między lekcjami, bo z nauczycielką tegoż przedmiotu (na co dzień wfistka) dało się dogadać i musiałem robić tylko materiał w zeszycie. Inaczej musiałbym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rvva1:

Wiadomo tylko tyle, że nie jesteś katolikiem.

Ale to już jest "ujawnienie swoich przekonań religijnych"

"organy WŁADZY publicznej" – to nie szkoła.

Szkoła nie, ale już dyrektor czy rada pedagogiczna - owszem