Wpis z mikrobloga

Wydaje mi się, że sprawę należy nagłośnić. Skatepark....na kostce brukowej. I cyk, 400 tysięcy. A szwagier Janusz ma firmę Poljanuszbrux i tak jakoś wyszło. Może ktoś zrobi znalezisko?

Link:
http://bo.katowice.eu/Projekty/Strony/Budowa-SKATE-PARKU-dla-mieszka%C5%84c%C3%B3w-po%C5%82udniowych-dzielnic-Katowic.aspx?fbclid=IwAR0cTiJwpnXJ9C7cLRGHBX3Gc-yQWxWtHb53Jt18LEy4VhNCIDqMkbtZI4c

#katowice #polska
krzysztoforek - Wydaje mi się, że sprawę należy nagłośnić. Skatepark....na kostce bru...

źródło: comment_5rcuOKBGqgi4CmljJJpfzDYHTauGqF5w.jpg

Pobierz
  • 142
@krzysztoforek: To NIE jest skatepark tylko SPOT. Dla zrozumienia ludzi został nazwany "skateparkiem". Projekt był konsultowany z lokalnymi skejcikami. Co do nawierzchni się nie wypowiem. Ale jeśli ktoś myślał że będzie skatepark i wyrzuci swojego bombelka z hulajnogą na to sorry ale nie. Tak samo jak traktowanie przez rodziców ,że skatepark to taki plac zabaw dla dzieci i puszczają samopas z hulajnogą bez kasków w większosci przypadków. Potem lament i darcie
@Morteno tutaj trochę inaczej jest to opisane. Gdzie masz info że to jakiś spot?

​"Skate-park ma być adresowany przede wszystkim dla młodzieży zamieszkałej na terenie południowych dzielnic Katowic, która obecnie nie ma miejsca, gdzie mogłaby uprawiać jazdę na deskorolkach, rolkach i rowerach, spotykać się i aktywnie spędzić czas w realu, a nie tylko wirtualnie. W dobie zaawansowanej technologii internetowej coraz rzadziej organizowane są spotkania osobiste, które tak niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania,
@nama: no nie jest to napisane, bo zwykły Kowalski nie zrozumiałby co to jest SPOT. SPOT to miejsce/infrastruktura miejska, która nadaje się jako "przeszkoda" na potrzeby jazdy na deskorolce, rolkach czy bmx. Przeszkody w tym projekcie mają nie przypominać przeszkód skateparkowych tylko bardziej się wtapiać w otoczenie. W skrócie to taki naturalny skatepark. Mam nadzieje, że jakoś to wyjaśniłem. Zwykły Kowalski uzna, że to bubel a nie skatepark. Ale będzie się
@nama: jednak ciężko jest to wytłumaczyć. Nikt nie miał zamiaru wprowadzać w błąd i zatajać cokolwiek. Dla przeciętnego Kowalskiego ma być to skatepark . W opisie nawet jest specjalnie rozdzielone SKATE - PARK. Skate czyli nadaje się do jazdy z elementami skateparku(przeszkód) . PARK czyli miejsce, gdzie zostało utworzone. Akurat w tym przypadku to się ładnie zgrało bo wcześniej to był park/las. Wszędzie są budowane skateparki na jedno i to samo
@diarrhoea: @nirvikalpasamadhi:

co do jakości wykonania się nie wypowiem bo nie pojechałem jeszcze na piotrowice sprawdzić. Patrząc na nawierzchnie to jest znośnia i nie jest to typowa kostka brukowa . Konsultacje były padł pomysł żeby to wtopić w infrastrukture parku i żeby to nie był kolejny typowy skatepark. Tylko ,że konsultacje to jedno a wykonanie to inna sprawa na którą nie mieliśmy wpływu. Podobny przypadek z budową dworca autobusowego w