Wpis z mikrobloga

Coś nie zgadza mi się w sprawie Adasia z #konin
Oglądałem niedawno wywiad z jednym z chłopaków który spotkał się z nim przed interwencją policji.
Mówi on co następuje:

Od drugiego krzyknięcia "stać policja" minęło około 10 sekund, później około 5 sekund do samego krzyknięcia "stój bo strzelam" i niecałe 3 sekundy do strzału.


Co z tego można wywnioskować. Zazwyczaj kiedy policjant goni kogoś i ten się zatrzyma padają słowa w stylu "ręce na głowę" czy "ręce do góry". Tutaj nic takiego nie padło. Podważa to tezę, że chłopak udawał poddanie się, by po zbliżeniu się policjanta chcieć zaatakować go nożyczkami. Nie padł także okrzyk "rzuć to", a gdyby policjant zauważył cokolwiek w rękach chłopaka to kazałby mu to rzucić na ziemię, prawda?
Poza tym, minęły "niecałe 3 sekundy" od drugiego okrzyku do strzału. Najpewniej nastolatek był pod wpływem stresu i mógł się pomylić, lecz z tego wynika że strzał padł zaraz po tym okrzyku.

Według doniesień mediów biegły ocenił że strzał padł od przodu, z bliskiej odległości i z góry. Jeśli padł z bliskiej odległości, to znaczy że albo policjant musiał podejść do Adama, albo Adam do policjanta. Jednak jak pisałem wcześniej, chłopak raczej nie udawał zatrzymania się. Gdyby zaś odwrócił się i pobiegł w stronę policjanta, to strzał byłby raczej z większej odległości bo strzelałby zanim ten się zbliży, zwłaszcza jeśli zauważyłby cokolwiek w jego rękach (mógł np. wyciągnąć te nożyczki z kieszeni).
Jesli strzał padł zaraz po okrzyku, i z bliskiej odległości to znaczy że chłopak miał 3-4 sekundy żeby się odwrócić, dobiec i spróbować zaatakować. Wydaje mi się że to trochę mało (choć nie wiem też w jakiej byli odległości od siebie, choć policjant raczej utrzymywał większą odległość ze względów bezpieczeństwa).
Dodajmy do tego informację że strzał padł z góry (BTW, nie wiedziałem że można ustalić aż takie szczegóły) Czyli w jaki sposób miałoby to wyglądać? Adam się położył, potem odwrócił i próbował zaatakować? Potknął się, próbował się podnieść i wtedy dostał kulkę? Tylko że musiałby się jeszcze obrócić w trakcie podnoszenia się, co też jest trudne do uwierzenia.

Opieram się jednak na doniesieniach mediów, nie zostały one potwierdzone przez prokuraturę. Jednak jeśli informacje o strzale okażą się prawdziwe, wynika z tego jakiś przedziwny przebieg tej interwencji. Mam wrażenie że cała ta sprawa jest bardziej zawiła niż się na początku wydawało.
To tylko moje rozmyślania, jeśli macie inne przypuszczenia to piszcie.

Wywiad: https://www.youtube.com/watch?v=mRlLpwjbtdg
News: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/konin-super-prokurator-zbada-sprawe-zastrzelonego-adama/pcjpgd8?utm_source=_viasg_fakt&utm_medium=direct&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

#policja #adam #czerniejewski #smierc