Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
#30dninaukifinskiego Dzień 9!

Terve!
Widzę, że Wykop szaleje ostatnio na punkcie nowej premier Finlandii, pani Sanny Marin. Czytając o niej artykuł na Wikipedii zaciekawiło mnie nazwisko jej partnera, pana Markusa Räikkönen. Ktoś może wie czy to zbieżność nazwisk, czy ma on coś może wspólnego z fińskim Panem Kierowcą?

Nähdään!

#30dninaukifinskiego #finski #finlandia #naukajezykow #jezykiobce #uczsiezwykopem #finlandiazwykopem
MiXereg - #30dninaukifinskiego Dzień 9!

Terve!
Widzę, że Wykop szaleje ostatnio na p...

źródło: comment_AkiLcmyVtlig6nI7yYrizyR04xN7ohVK.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KEKW: koniec #30dninaukifinskiego? Chyba tak, ale na szczęście nie koniec nauki.
Choć minęło dużo czasu od mojego powrotu do Polski (tutaj więcej info czemu przestałem publikować wpisy), to wszystko obraca się przeciwko mnie i nie mam na nic czasu.
Na szczęście tydzień temu wziąłem się w garść i idzie mi już całkiem nieźle, systematycznie robię sesje na Memrise i zadanka z podręcznika Suomen Mestari. Kilku znajomych Finów stwierdziło,
MiXereg - @KEKW: koniec #30dninaukifinskiego? Chyba tak, ale na szczęście nie koniec ...

źródło: comment_Tzk92ZOPRElDLeMSoxZJCcQkyPrBUOWW.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vatnajokull: Strasznie frustruje mnie to, że robię sobie przez kilka - kilkanaście dni sesję na Memrise, uczę się z innych źródeł, i nagle przychodzi taki dzień, że kompletnie nie mam na nic czasu. Cały progres spada i jest mi wtedy strasznie przykro.

Mam w planach napisanie kilku wpisów (albo artykułów na blogu ʕʔ), w których poruszę takie tematy jak fińskie dialekty, tradycje i rękodzieło. Mi to