Wpis z mikrobloga

@4nka:
- Może być Bog, a demony mogą być chorobami psychicznymi = egzorcyzm to albo radykalna, wstrząsowa terapia, albo szalbierstwo
- Może być Bóg i demony = egzorcyzm to działanie jako agent-wojownik Boga ratujący dusze
- Może nie być Bog, a mogą być demony = egzorcyzm to walka z siłami zła, w której wewnętrzna wiara - nawet w nieistniejące bóstwa - to aktywacja wewnętrznej siły woli do walki
- Może nie
@Maciek5000: no wiem co masz na myśli, ale warto zapoznać się z tematem. Nie chce nikogo przekonywać bo w sumie nie wiem dokładnie jak to działa, nie chce w to wierzyć. Pamiętam że jak byłam mała to oglądałam ten film z bratem, w nocy. To nie był horror tylko dokument. Jej prawdziwe zdjęcia, nagrania z jakiegoś starego urządzenia i wywiady z bliskimi. Jak teraz do tego wracam to mnie przeszywa strach
Jak myślicie, skoro Boga nie ma i demonów też to czym są Waszym zdaniem egzorcyzmy?

Np przypadek Annalise Michelle, która podczas egzorcyzmow mówiła w różnych językach, mimo że nigdy się ich nie uczyla albo w ogóle mówiła innym głosem. Męskim.

Jak to wytłumaczyć?


@4nka: Znajdź na youtubie kanał "śmiem watpić" i obejrzyj odcinki o egzorcyzmach i glossolaliach. A najlepiej to obejrzyj wszystko