Wpis z mikrobloga

Mireczki ktoś może dostał mandat za parkowanie na parkingu biedronki?
Bo mama stanęła na parkingu biedronki bez pobrania biletu na 30 min i poszła na wizytę lekarską
a jak wróciła to znalazła wezwanie do opłaty na 90 zł !!!!
Nawet w Zakopanym tyle sie nie płaci!
Da się to jakoś załatwić?

#samochody #mercedes #volvo #volkswagen #honda #bmw
#prawo #prawojazdy #gospodarka #biznes #zalesie
#pytanie #biedronka #lidl
  • 130
@easyrideress: Zrób zdjęcie paragonu z datą i czasem, załącz, napisz, że przepraszasz, że w pośpiechu zapomniała, ale była klientem biedronki
O czym ty piszesz? Matka OPa poszla do lekarza xD.

Nauczy matki by tak nie robila, @wykops2 i bedzie git xDD
@sylwek2k: @WezniePrzestrzeleCiKolano: @Royal_Email: Nie ma żadnej podstawy prawnej żeby obciążać właściciela pojazdu który mógł nawet nie być pod Biedronką karą UMOWNĄ za parkowanie pod Biedronką. Biedronka dla skuteczności takiego pozwu musiałaby ustalić konkretnego człowieka który im tam zaparkował i niejako przystąpił do ich reguł opisanych w regulaminie.
Właściciel pojazdu nie ma żadnego obowiązku mówić prywatnej firmie kto i kiedy prowadzi jego samochód, wystarczy że powie, iż nie było go
Właściciel pojazdu nie ma żadnego obowiązku mówić prywatnej firmie kto i kiedy prowadzi jego samochód, wystarczy że powie, iż nie było go tam o tej godzinie i do żadnej umowy nie przystępował. Koniec. Ciężar dowodu spoczywa tu na Biedronce.


@PC86:

tak, samochod sie teleportowal :D

to jest postepowanie cywilne, nie ma tu domniemania niewinnosci, sa tylko racje obu stron. A mowiac ze go tam nie bylo o tej czy innej godzinie?
@sylwek2k: Domniemania niewinności nie ma, ale musi być podstawa prawna roszczenia (tutaj zawarcie umowy i jej niewykonanie, zawrzeć umowę -nawet przez czynność konwencjonalną- może wyłącznie człowiek, nie samochód) i nadal fakty z których wywodzi się skutki prawne należy udowodnić (art 6 KC)
nadal fakty z których wywodzi się skutki prawne należy udowodnić (art 6 KC)


@PC86:

czyli takze to, ze chce sie wymigac od odpowiedzialnosci (bo to nie ja parkowalem) tez trzeba udowodnic... I nie wystarczy powiedziec, ze sie nie pamieta komu sie dalo w uzytkowanie samochod.

Jak juz pisalem, tu sa racje obu stron, i tylko ten bardziej przekonujacy wygra. Niezaleznie od stanu faktycznego.

I jak juz wspominalem, samochod sam sie nie
@sylwek2k: kolego już opisałem Ci rzeczywistość w tym zakresie zgodnie ze swoją wiedzą. Rozumiem że ona Ci się nie podoba, ale dalsza dyskusja z Tobą najwyraźniej nie ma sensu, bo prezentujesz wyłącznie swoje przekonania, brak wiedzy + nieumiejętność wyciągania wniosków, także EOT
@wykops2: ja tez kiedyś dostalem przy biedrze. wrocilem do domu wkurzony ale zanim minela godzina wrocilem na parking, znalazlem kogos kto wracal do samochodu po zakupach, poprosilem o jego bilecik i wyslalem do firmy parkingowej ze niby mialem i mi anulowali:)