Wpis z mikrobloga

@NukeOps: Nie bronię tego detalu, tylko wyjaśniam :)
Ja ogólnie potrzebuję drugiego podejścia do sezonu bo od pierwszych minut jadaczka mi się nie zamykała od komentowania rażących różnic w kwestii książki. Brak jakiejkolwiek wzmianki o tridamskim ultimatum (chyba, że liczymy Renfri, która jedynie wspomniała geraltowi- "postawiłeś mi ultimatum". Tak jakby w ogóle nie załapali sensu tego opowiadania), Geralt przeczekujący wojnę w Cintrze ot w podziemiach, moment pierwszego spotkania Geralta z Ciri
@mi-siek: Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka? To nie jest konkurs kto zrobi dokładniej, serial ma inne ograniczenia i musi sobie z nimi radzić. Ludzie narzekają na retrospekcje i w ogóle na skoki w czasie, jakby chcieli pokazać wszystkie niuanse z tridamskim ultimatum to by musieli zafundować nam z 10 minut retrospekcji i ekspozycji, a to w filmach i
@p1p2p3p4: Akurat mordobicie w serialu pokazane świetnie. Geralt przebija się przez bandytów bez problemu. Szkoda że wcześniejsze sceny tak poucinane.. Powinni Ciri wprowadzić dopiero w kolejnych odcinkach..
Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka? To nie jest konkurs kto zrobi dokładniej, serial ma inne ograniczenia i musi sobie z nimi radzić


@kaarp: Ale co serial zyskał na tym, że zamiast łowić suma z Jaskrem to Geralt bez sensu rzucał sieć do rzeczki? Co serial zyskał na tym, że Geralt traktuje Jaskra strasznie po chamsku? Normalny Jaskier po
Dużo ludzi narzeka na różnice pomiędzy książką, a serialem, ale po co robić serial dokładnie taki jak książka?

@kaarp:
Sam jestem zwolennikiem wprowadzania zmian w adaptacjach i lubię jak reżyser ma wolną rękę przy budowaniu filmu/serialu. W moich ulubionych odcinkach pozmieniali znacznie więcej niż w pierwszym. Bo to nie do końca jest tak, że problemem są zmiany. Problemem jest to, że wycięli z odcinka kluczową kwestię nie zastępując jej niczym.

To