Wpis z mikrobloga

Handluję przez sklep internetowy czyli w rozumieniu ustawy wprowadzam na rynek towary w opakowaniach.
Z tego względu muszę się zapisać do #bdo Dziś zrobiłem to przez internet. Na końcu, tuż przed wysłaniem wniosku program prosi o załączenie dowodu wpłaty rejestracyjnej. WTF?
Tu znalazłem info że opłata wynosi 100 zł.
Co do #!$%@?? Mam płacić 100 zł rocznie, bo jakieś k**wy każą mi ewidencjonować moje śmieci?
Płaciliście to przy rejestracji?

Swoją drogą obowiązek rejestracyjny był do 31.XII.2019, a rejestracje internetowe dopiero od 2.I.2020. Nie skomentuję tego.
Państwo z dykty i trocin.

#wlasnafirma #dzialalnoscgospodarcza #polska #wlasnybiznes #firma
  • 6
@deafpool: http://www.wcm.mazovia.pl/web/wcm/6.10-oplata-rejestrowa-i-oplata-roczna-rejestr-podmiotow-wprowadzajacych-produkty-produkty-w-opakowaniach-i-gospodarujacych-odpadami-bdo
Zwolnienia z opłaty rejestrowej

Przedsiębiorca wpisany do rejestru, o którym mowa w ustawie o krajowym systemie ekozarządzania i audytu (EMAS), który składając wniosek o wpis do rejestru przedłoży informację potwierdzającą dobrowolny udział w systemie ekozarządzaniai audytu (EMAS).
Podmioty, które posiadały przed dniem 24 stycznia 2018 r. wpis do dotychczasowych rejestrów, są zwolnione z obowiązku uiszczenia opłaty rejestrowej.
Z obowiązku uiszczenia opłaty rejestrowej w roku, w którym złożyli wniosek o
Swoją drogą obowiązek rejestracyjny był do 31.XII.2019, a rejestracje internetowe dopiero od 2.I.2020. Nie skomentuję tego.


@deafpool: ja skomentuje. Obowiazek miales od 2 lat, teraz zmienilo sie tylko to ze sprawozdania bedzie skladalo sie w formie cyfrowej. Przy tej okazji szambo wybiło, bo ludzie dowiedzieli sie o istnieniu BDO.

no i przy okazji dodali foliówki - nowy obowiazek rejestracji maja ci co maja foliowki w ofercie
Swoją drogą obowiązek rejestracyjny był do 31.XII.2019, a rejestracje internetowe dopiero od 2.I.2020. Nie skomentuję tego.


@darek-jg: @darek-jg:

24 stycznia 2018 r. uruchomiony został przez Ministerstwo Środowiska, a prowadzony przez marszałków województw, elektroniczny rejestr-BDO podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami.

Od 1 stycznia 2020 r. planowane jest uruchomienie kolejnych modułów systemu tj. modułu ewidencji i modułu sprawozdawczości.


czyli zaraz mija 2 lata od kiedy tam powinni być