Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
@advert no popatrz jaka historia, a ja jak muszę coś ojcu ustawić w jego Huaweiu to białej gorączki dostaję, bo takie to dla mnie nieintuicyjne. w moim ajfonie na co dzień nie mam takiego problemu.


gdyby tylko odkryć czym to może być powodowane...

Mam dwa telefony, sluzbowy iphone i prywatny android. Mam wrazenie ze ajfony sa dla uposledzonych prostych ludzi, ktorzy nie powinni nic w telefonach zmieniac i ustawiac tylko korzystac tak
Mam wrazenie ze ajfony sa dla uposledzonych prostych ludzi, ktorzy nie powinni nic w telefonach zmieniac i ustawiac tylko korzystac tak jak jakis prosty amerykanin wymyslil.


@defkor: zawsze mnie zastanawia co wy takiego potrzebujecie ustawiać w tych telefonach, czego w ajfonach brakuje. może Ty odpowiesz - jakich to funkcji ustawień istotnych z punktu widzenia przeciętnego użytkownika (więc nie jakieś kompilowanie jądra czy inne techniczne #!$%@?-muje, których potrzebuje promil promila społeczeństwa) nie
@Marek1991: o nie i musiałeś to zrobić whatsappem, ale mailem... tragedia. Nie mówiąc już o tym że gdybyś miał iphona to nie musiałbyś nawet włączać bluetootha żeby coś przesłać.

@advert: mnie brakuje w sumie tylko możliwości ustawienia menu tak jak chce i trybu picture in picture. Niektóre nakładki na adroida dodają też różne przyjemne rozwiązania w stylu robienia zrzutów ekranu trzema palcami, czy możliwość włączenia latarki jakimś gestem, miłym dodatkiem
@Van_Zavi: Moje pierwsze wrażenia były podobne. Teraz nawet nie zawracam sobie głowy tym, czy mogę rozrzucać ikonki według swojego widzimisię, wydaje się to niepotrzebne. To wejście o którym pisałeś to już jednak porażka, dlatego lubię tylko starsze generacje iphona. Po jakimś czasie używanie staje się po prostu wygodne i nie musisz ustawiać pierdyliarda rzeczy, żeby umilić sobie korzystanie z telefonu, bo po prostu cię nie wkurza tak jak androidy po kilku
@Van_Zavi: ja bym do tej listy dodał jeszcze kilka rzeczy:
- w aplikacji jest jakiś link? Otwiera Ci w safari i nie można tego zmienić. Np. jakieś logowanie przez konto google czy facebook otwiera w safari a wszystkie hasła mam na chrome...
- ustawiasz domyślną klawiaturę na gboard a i tak od czasu do czasu Cię przełączy na systemową, bo tak. Usuniesz systemową z używanych klawiatur to i tak Ci się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
przecież jak używałeś androida latami, to nic dziwnego że inny system wydaje ci się nieintuicyjny.

@poCoWamMojNumerTelefonu: ja, 11lat temu (w czasach prawdziwego Amazingu), przesiadłem się ze slidera Samsunga na Ipka, którego używałem 3 lata. Androida nie znałem ale słyszałem, że trudny :)
Kolejnym telefonem był Android, cudowny, w pełni konfigurowalny, przyjazny system z którym nigdy nie miałem problemów. Nigdy nie wrócę do #!$%@?łego iOSa, do itunes i tych pieprzonych synchronizacji, do
- w aplikacji jest jakiś link? Otwiera Ci w safari i nie można tego zmienić. Np. jakieś logowanie przez konto google czy facebook otwiera w safari a wszystkie hasła mam na chrome...

@OpelMajster: no ale to jest kwestia #!$%@? aplikacji. niektóre dają wybór, w jakiej przeglądarce otworzyć

- co jakiś czas przestają działać dane komorkowe

nigdy mnie to nie spotkało

- co jakiś czas przestawał mi działać dźwięk

nigdy mnie to
Pobierz
źródło: comment_f2TXJLk46uf5ATHYAsJ0LdclxmET1Ul1.jpg
@Van_Zavi: bo Apple vs Android tak na chłodno (choć pewne rozwiązania które wdrażają obecnie tj. stojak na monitor za cenę monitora itp. to sie już można kłócić) to jak Windows vs Linux tylko bardziej. Masz drogo, ale wygodę, stabilność, zgodność z ekosystemem, UJEDNOLICENIE, ale nie wolno Ci nic grzebać byś czegoś nie spieprzył vs darmowo i mnogość opcji i czasem lepiej czasem gorzej.

Jakbyś się przesiadł z Linuxa na Windowsa to
@Van_Zavi: ja mam zarówno androida jak i iphone'a
iphone służbowy.
jezu jakie to jest gówno, nic sie praktywnie nie da zrobić.
iphone służy do zdjęć, instagrama i facbooka i tylko tyle.
jest dla casual userów, takich którzy na kompie tylko youtube i onet właczają, a na telefonie tylko robią zdjęcia i korzystają z whatsappa
jak chcesz korzystać z jakieś aplikacji biurowych, przeglądać pdfy, używać file managera. zarządzać plikami. to iphone się
@Van_Zavi: Mialem kiedys Androida, slawnego HD2. Szczerze go kochalem, ale tygodniowo spedzalem dobrych kilka-kilkanascie godzin tygodniowo czytajac xda, installujac rozne romy, hacki, przestawiajac ikonki, itp.
Teraz w ciagu kilku godzin zarabiam tyle ze moge za to kupic iphona, moze dwa i mam #!$%@?.