Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Do osób przebywających w Chinach (lub trochę obeznanych w transporcie w Chinach): jeśli korzystaliście z pociągów między miastami to rejestrowaliście się online lub na dworcu? Musiałem kupić bilet między Fuzhou a Shanghajem i słyszałem że są straszne problemy dla obcokrajowców, ale w sumie jak się zarejestrowałem na miejscu to mogłem kupować i przebookować bezproblemowo. Jak na razie działa perfekcyjnie i nie muszę mieć osoby z Chin jako potwierdzenie że jestem grzecznym obcokrajowcem.

Jak to u Was wyglądało?

@Transhumanista
@Sergeant_Matt_Baker

#chiny
Zhukov - Do osób przebywających w Chinach (lub trochę obeznanych w transporcie w Chin...

źródło: comment_TM8kd6iFu9Dkr2JoV0lC0FrewzF56ImE.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Zhukov Mi zawsze dziewczyna kupowała online a potem trzeba było tylko odebrać bilet już na dworcu(trzeba w okienku, nie da się w maszynie). Wprowadzili jakiś czas temu też że nie trzeba odbierać biletu tylko wystarczy zeskanować paszport przechodząc przez bramkę na peron ale u mnie nie chciało to działać, ktoś pisał że jemu działało.

Pewnie sam mógłbym kupić ale zanim ja ogarnę że muszę kupić bilet to ona już mi mówi że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sergeant_Matt_Baker: właśnie moja mi nie mogła kupić bo jestem białasem i nie chciało wczytać moich danych do systemu ¯(ツ)

Dzięki za info! Z chęcią bym się spotkał w Shanghaju ale trochę będzie mnie gonił czas oraz nie ogoliłem się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zhukov: Dziewczyna kupowała bilet online i odbieralismy bilet w okienku na dworcu.
Gdzie nie gdzie nie trzeba odbierać i wystarcza sam skan paszportu, tak jak Chińczycy skanują swoje dowody. Jak masz bilet to idziesz do gościa co stoi zawsze przy jednych bocznych bramkach i mu dajesz paszport albo bilet.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Transhumanista: teraz już jestem zarejestrowany i bezproblemowo przechodzi. Dowiedziałem się że właśnie z tego powodu mi nie przechodziło jakimś cudem i że musiałem osobiście pojawić się na dworcu aby kupić lub zarejestrować się online (2-3 dni robocze lub bezpośrednio na dworcu i instant dostęp do kupowania biletów itp). Wybrałem opcję rejestracji i sprawdzenia jak ten moloch wygląda od środka i w sumie jestem pozytywnie zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Zhukov: Nie wiem, dziwne. U mnie normalnie moja dziewczyna kupiła bilet do Xiamen online jak jeszcze byłem w Polsce a tylko podałem jej dane.
Do Shenzhen kupiliśmy jak byliśmy w drodze do Xiamen w pociągu też online.
  • Odpowiedz