Wpis z mikrobloga

@dr_Batman: wyglądasz na obeznaną w temacie. Aktualnie karmię koty karmą Taste of the Wild, czy ten mokry MAC byłby lepszy? Bo cena z tego co widzę to 2 PLN na kilogramie (bo puszki 800g raczej nie kupię, chyba że otwarta może stać dwa dni w lodówce).
  • Odpowiedz
mój #!$%@? udka i skrzydełka w całości, nawet kostki nie zostawi

@Pepcioza: Słyszałem, że np psom, nie wolno dawać kości kurczaka, ponieważ przy przegryzaniu mogą się z niej zrobić jakby igły.
  • Odpowiedz
@LewCyzud: Lepiej byś zrobił kupując trochę podrobów i skrawków mięs i stopniowo mu je rozmrażał po parę. Cenowo wyszłoby taniej, a dla kota zdrowiej. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Whiskasy i inne KiteKaty to tylko marketing, ci producenci wcale nie mają dobrych karm.
  • Odpowiedz
@Zrzyck: ja o tym słyszałem, ale w wersji, że nie wolno zwierzętom dawać ugotowanych/upieczonych itp. kości po resztkach itp, bo właśnie takie kości mogą się łamać w sposób zagrażający zwierzakowi. Ale to mój różowy się w to wczytywał, więc nie wiem dokładnie co i jak
  • Odpowiedz
@Knightlord No to mokra karma dobrej jakości zawsze będzie lepsza. Nie wiem ile tego suchego dajesz ale zawsze się daje mniej niż mokrego. Kot zjada jakieś 200g mokrego a suchego jakieś 100g powinien. Ale mokra jest zawsze zdrowsza.
  • Odpowiedz
@LewCyzud taka mała porada zanim rzucisz się na proponowane tutaj lepsze karmy - kup najpierw mała saszetkę i sprawdź czy twój kot to zje. Zwłaszcza jeśli od dłuższego czasu przyzwyczajony był i uzależniony od marketowego żarcia. Moje nawet po 2 dniach głodówki Feringi nie tknęły.
  • Odpowiedz
@dr_Batman: a ile razy dziennie karmisz kota mokrą? Bo ja suchą chyba trzy razy, nigdy nie ważyłem, ale taka paczka jak w linku poniżej starcza mi gdzieś na 1.5mc. wiec jak to policzyłem to koty gdzieś jedzą 80g dziennie na głowę (może mniej). Po prostu jak widzę że miski wyczyszczone to wsypuję do każdej, ale nigdy do pełna.

@Berezowski: sorry za pomyłkę ale teraz koty mam na tej karmie https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_sucha/purizon_kot/adult_purizon_kot/664624
  • Odpowiedz
@detsykebarn: to normalne. Człowiek, co je codziennie dobrego kebsika, nie zje brokuła i gotowanego na parze pstrąga. Zwykle oszukujesz wtedy kota i mieszasz mu karmy, stopniowo coraz więcej dając tej lepszej, ale mniej smacznej. Potem te smaczne można raz na jakiś czas dawać w ramach snack food. Moje z felixa też nie chciały przejść na puszki i wątróbki. Teraz jak raz na miesiąc kupię im felixa to skubane chyba nawet rozpoznają
  • Odpowiedz