Wpis z mikrobloga

Dzisiaj zdałem sobie sprawę jak śmieszne jest apelowanie do młodych żeby zostali w domu dla bezpieczeństwa „seniorów” skoro owi seniorzy sami łażą gdzie się tylko da i śmieją się każdemu w ryj. Dzisiaj 80% seniorskich wizyt w aptece to były bzdety typu Nailner, Skrzypovita, senesik sypany, Sylimarol, szampony etc. Nie wspomnę już o komentowaniu środków ostrożności w postaci szyb, wchodzenia pojedynczo czy tez zachowywania odstępu. Nikt młody tego nie komentował, natomiast pierwsze do narzekania były osoby z grupy ryzyka.

#farmacja #koronawirus #apteka
  • 81
kazde nastepne pokolenie jest inteligentniejsze od poprzedniego, dodajmy do tego smierc neuronow na starosc, dodatkowo niezbyt "intensywne intelektualnie" zycie (40lat na jednym stanowisku w fabryce) i mala bieglosc w dzisiejszym swiecie informacyjnym. Badzcie wyrozumiali, jak z dziecmi, tlumaczcie i pokazujcie filmy, opowiadajcie co sie dzieje na swiecie, ostrzegajcie. Postawcie sie w ich bance informacyjnej, dla nich wazniejsze jest to co powie Krysia spod 5 niz to co widza w tv
@wysuszony: Nie pisz za wszystkich, moja babcia uciekła do drugiego mieszkania, siedzi tam już tak tydzień i nie zamierza wychodzić, zapasy ma, a w razie czego my mamy jej dowozić nie widząc się z nią.
@dawidfranciszek nie musisz przypominać. Zdaję sobie z tego sprawę. Nie życzę nikomu tego, ale dopóki nie zacznie się pomór to się nie ogarnie to stare głupie pokolenie. Tyle co moi dziadkowie robią, to nigdzie nie wychodzą sami na miasto, a i tak ktoś z rodziny może im to przynieść razem z zakupami/pocztą jak te 70% się zarazi.
@wysuszony: Mam te same spostrzeżenia. Jeszcze tydzień temu miałem zrobic coś dobrego i pomagać starym sąsiadkom robić zakupy itp. Bo w sumie jak jadę po swoje to mogę przy okazji kupić im co tam chcą żeby nie musiały chodzić po sklepie i się narażać. Tylko ja tu do sklepu specjalnie jeżdżę z przyczajki w godzinach kiedy nie ma klientów a w niedzielę widziałem te wszystkie stare sąsiadki pod kościołem jak sobie