Wpis z mikrobloga

Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmówiłem przyjęcia mandatu w wysokości 500 zł za przemieszczanie się podczas "stanu epidemii" bez jakiejkolwiek "potrzeby". Od piątku mnie bagetmajstry szukały i dopiero wczoraj wręczyli mi przesyłkę z sanepidu, zdjęcie poglądowe w załączniku.

Nie ukrywam, że jestem zszokowany faktem co tu się #!$%@?( ͡° ʖ̯ ͡°). Najśmieszniejsze, że na odwołanie się od tego są 2 tygodnie a na zapłatę kary tydzień.

Jakieś porady prawne?

#koronawirus #bekazpisu #pytanie
drivent - Siemano mirunie,

sytuacja przedstawia się następująco, a mianowicie odmó...

źródło: comment_1586700371OMHhInfrj2SRqr2xJdKEtn.jpg

Pobierz
  • 592
nie jestem ekspertem ale z własnego doświadczenia z mandatami to ostatecznie ściągają z przelewu, który otrzymujesz jako wynagrodzenie za pracę

otóż to, więc nie ogarniam tych rad, by "wyciągnąć z konta pieniądze", mam wrażenie że to piszą dzieci, które mają konto założone i na nim kasę z Komunii świętej, stąd pomysł by ją "wyjąć". xD


@ravau: Państwo z dykty Panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem że komornik
@Ponczo88: Bo to tak nie działa, ze powiesz, że nie płacisz i nie płacisz. Kary administracyjne nie czekają na winę. Teoretycznie możesz dostać karę administracyjną za grzebanie palcem w uchu i musisz ją zapłacić w 7 dni, chociaż jest abstrakcyjna. Nie masz możliwości, żeby tej kary nie zapłacić, umorzyć ją, wstrzymać wykonalność itd.

Trudno jest w to uwierzyć, ale tak jest w polskim prawie.
@stjimmy: Wiem o tym, ale to ty nie zrozumiałeś. Op miał dostać mandat w wysokości 500 złotych, nie przyjął go, więc skierowanie do sądu, op je podpisuje i potem pozostaje kwestia sądu, czy op mandat ma zapłacić (+ koszty sądowe), czy nie. Logicznie rzecz biorąc, sprawa powinna się na tym zakończyć. No, ale nie. Op zamiast mandatu 500 złotych, dostaje kare administracyjną w wysokości 5000 złotych, czym był zaskoczony i potwierdzają
: że tak zapytam, bo widzę rady, by wypłacać pieniądze z konta, by nie zostały zajęte...

Myślisz że to dotyczy tylko RORu? Czy ogółem kont bankowych, jak i te oszczędnościowe?

Bo tak się zastanawiam nad tym co tutaj radzą ludzie powyżej, jak mam 50k oszczędności, to mam całość wyciągnąć, żeby nie mogli wyegzekwować 5000zl kary?

Czy jak nie przyjdzie przelew 1 dnia miesiąca z pensja, nie zostanie ona zagarnięta z automatu i