Wpis z mikrobloga

@ArchDelux: To jak powiedziałem. Jakiś błąd grafiki, że ucięło. Ale pewnie, wytykaj wszystkie, każdy biorę na klatę :)
A styl pisania to prawda. To mocno indywidualna kwestia jest. Ja staram się zmieścić w 3 zdaniach. Zakładam, że każdy ogarnia, że to jest w miarę możliwości nowe. Więc daty zbędne. Potem już tylko, co i gdzie zostaje
@urarthone: jeśli chodzi o tą umieralność to sprawdziłem, kiedy widziałem coś podobnego za pierwszym razem i w 2018 albo 2019 na choroby układu oddechowego zmarło około 600 osób... w samym świętokrzyskim (to było najmniej liczne pod tym względem województwo). W skali kraju to było chyba coś koło 20000.
Być może w tych danych chodzi o coś innego, ale wystarczy pomyśleć, że 200 osób to jest 10 na województwo na rok, czyli
@rzuf22: Czasami te błędy wynikają ze specjalnej formy pisania. Ale to już moja wada bardziej. Mam standardowo zasadę "kto, co, kiedy, a jak można się dowiedzieć dlaczego"
Postaram się ogarnąć.
@rzuf22: Pojawił się mem z takimi statystykami, ale nie potrafiłem zweryfikować. Ogólnie chodzi jak może z rzędu przez dwa lata być umieralność na poziomie 200, a nagle kwartał jest 3x tyle... To ma związek z tym, że nie zawsze koronawirus jest sprawdzany.