Wpis z mikrobloga

@vasper a co za problem ogarnąć jakiegoś leechera, zrobić bazę kont do txt, w open bullecie cofig pod wypok i jazda z szukaniem poprawnych haseł... Przecież w ten sposób crackowane są konta do netflixa, hulu, steam, origin, a zwłaszcza do Spotify bo proxy nie trzeba mieć ¯_(ツ)_/¯
@vasper: @Moderacja @m__b

1. Wprowadzić Captchę przy logowaniu

2. Do wyjaśnienia ignorować ciasteczka typu "zapamiętaj mnie" (długie/wznawiane sesje)

3. Wyczyścić wszystkie sesje użytkowników po stronie serwera, czyli użytkownicy zostaną z automatu wylogowani i wszyscy będą się musieli zalogować jeszcze raz na nowo za pomocą dodatkowego potwierdzenia tj. Captchy.

Kupi to trochę czasu, więc sprawdzić wszelkie logi, zapytania GET/POST z ostatnich kilku dni wystarczy, filtrować można po dziwnych wpisach w gorących z
nie zdziwie sie jak kazde z tych kont miało hasło „wykop”, no bo po co silniejsze do stronki ze śmiesznymi obrazkami?


@prawdziwek: Akurat przeglądałem mirko nad ranem i udało mi się złapać jeden z postów dotyczących tego wycieku i tam nie było haseł tego typu, w sensie, że aż tak prostych, więc obstawiam, że to nie był zwykły atak typu brute force ¯\_(ツ)_/¯ Ten portal był dziurawy, jest dziurawy i nadal
@vasper: antypisowska propaganda odpowiada wykopowi, o ile zwykle uzytkownicy byli anty to w ostatnim tygodniu czy dwoch co 15 minut wjezdzalo z plomieniem na glowna nowe znalezisko wysmiewajace pis, nigdy wczesniej nie bylo tutaj podobnej sytuacji. Od jakiegos czasu na mirko tez przypadkowe wpisy dostaja w 5 minut po kilka tysiecy plusow, wykop na pewno o tym wie od dawna i o ile rozumiem ze jest im to na reke, to
antypisowska propaganda odpowiada wykopowi, o ile zwykle uzytkownicy byli anty to w ostatnim tygodniu czy dwoch co 15 minut wjezdzalo z plomieniem na glowna nowe znalezisko wysmiewajace pis, nigdy wczesniej nie bylo tutaj podobnej sytuacji


@Mrbimbek: Nigdy wcześniej nie było też sytuacji, gdzie rząd odpiera obywatelom coraz więcej swobód obywatelskich i kroczy w stronę zamachu stanu.