Wpis z mikrobloga

@geuze: Taka specyfika Instagrama czy w ogóle social mediów. Dodaj fakt, że większość osób korzysta z nich z telefonów, więc jak coś nie przykuwa uwagi to gnie w tym spamie.
@ptasi_muszczek: Lightroom i Photoshop.

@smitu: @geuze: @WroziaZebuzia: Widzicie, ja bym osobiście widziała to bardziej pomiędzy oryginałem, a przeróbką - coś takiego. Niestety wychodzę z założenia, że podciągając jedynie kontrast i tak dalej w dzisiejszych czasach to już za mało, tym bardziej, że każdy telefon czy kompat już teraz robi to za nas. JPGI tak naprawdę już są obrobione, tyle, że przez automat. Wstawiłam podobne zdjęcie mocno obrobione w
Pobierz
źródło: comment_1589147848pLh7qPOldJkhaoJm0APcHp.jpg
@Aenkill: Ładne, sigma pięknie rysuje. Sam planuje dwie stałki od nich do mojego 70-200 i 28-70, a stabilizacja to fajna rzecz. Pozwala na armacie zrobić nieporuszone zdjęcie na 1/30 nawet ;)
@Aenkill to nie jest "za mocna obróbka" to jest wreszcie taka obróbka jaka powinna być, zdjęcie przyciąga wzrok, cieszy oko, kolory są przyjemne, ładnie wyeksponowany główny motyw i ładnie podkreślony bokeh. Tak powinny wyglądać zdjęcia po obróbce.
@WOiOwnik: Oj tak, 85mm f1.4 robi robotę, ogólnie super ogniskowa na pełnej klatce. Teraz czaje się na 24mm f1.4 albo może i 20mm 1.4 - nieziemsko wygląda taka mała głębia ostrości przy szerokim kącie. Jedyny minus tych nowych stałek Sigmy to gabaryty, ale warto je targać :)

@Agemaker: Dzięki! Jw. dla mnie już ciut za mocno, ale cóż, musi przyciągać wzrok.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Szkocja here. Do parku z pieskami na
Do parku z pieskami na spacer można


@Aenkill: Nikt tego nie neguje. Ale doczytaj Dog Act z 1871. Pies musi być na smyczy w miejscu w którym masz sasiedztwo zwierząt (dotyczy livestocku i dzikich). Wiem, że w Szkocji nie wszyscy pamiętają o tym prawie i nie wszyscy go przestrzegają ale ty jako gość w tym kraju powinnaś jednak dawać dobry przykład. Pozdrawiam cieplutko.
@Aenkill: A ja podpytam o sprawy techniczne. Mogę wiedzieć, jakim aparatem robiłaś zdjęcie? Korzystałaś z jakiś tutoriali, jeśli chodzi o obróbkę? Można gdzieś więcej zobaczyć Twoich zdjęć? Chętnie zaobserwuję.

Mi się podoba to zdjęcie, które wrzuciłaś w głównym poście - właśnie ze względu na obróbkę. Nie uważam, że jest przesadzone. Obserwuje wiele profili z psimi zdjęciami i właśnie tego typu zdjęcia, podobnie obrobione mają "największe wzięcie", ale wiadomo, że każdemu podoba
Pobierz
źródło: comment_1589151131yzFeQhpyON5Khr26TW3tTT.jpg
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tutaj większość psów łazi bez smyczy. Ja swoje trzymam na uboczu albo na smyczy jeśli jest zbyt dużo ludzi, bo jeden jest aż nazbyt przyjazny i lubi podbiegać i się witać, a wiadomo, nie każdy to lubi. W górach się pilnujemy, bo czasem owce i krowy chodzą, ale generalnie też luzem chodzą.

@xyz_123: To robione Canonem 6D MKII + Sigma 85mm f1.4. Mam stronkę http://saranowak.pl/ (rzadko odświeżona ( ͡
@Aenkill: Podpytaj na facebookowej grupce typu samopomoc fotograficzna. Tam pewnie by podpowiedzieli jaka platforma by się najlepiej sprawdziła.

Ładne zdjęcia, masz nowego obserwatora na instagramie :)