Wpis z mikrobloga

@Aenkill: foto = skarbonka bez dna, ale ja tam zostaje przy Fuji. Minimal jest dobry :)

aczkolwiek od roku nie mogę się zdecydować na nowe szkiełko
@smitu: No niestety, ja mam tendencję do wybierania drogich hobby, więc już się z tym pogodziłam XD Najchętniej bym przygarnęła to 20/24mm f1.4 albo nowe 70-200mm, bo moje już leciwe.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Dobra, nie chce mi się już ciągnąć tej dyskusji, ale "Generally speaking, you can walk your dog off lead in most parks and wooded areas in the UK.". Natomiast te "certain areas" masz zazwyczaj wyznaczone, tj. chodzisz sobie po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sierzchula: Hehe, chyba tak trzeba. Chciałam sobie po godzinach dorabiać na sesjach foto, jak już się skończy ten cały cyrk. Zauważyłam, że takie coś przyciąga potencjalnych klientów.


@BB123: Sigma 85mm f1.4 ART, obiektyw jest fantastyczny i wart każdej złotówki.


@Aenkill: skalibrowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aenkill: nie gadaj z trolem, on istnieje tylko po to aby się do wszystkiego przyczepiać nie mając przy tym racji.

Co do zdjęcia: jeśli nastawiasz się na fejm i $$ z Instagrama, musisz nauczyć się w nim żyć i jak nim operować, jeśli fotografujesz dla pasji to nie powinny cię obchodzić jakie są trendy na instagramie, a kierować się tym co serce ci podpowiada.
@Jaracz_Joint: Niestety nie, rozważam kupienie tego docka od Sigmy, ale w sumie z żadnym obiektywem nie zauważyłam żadnego problemu z back/front focusem, więc w sumie nie mam chyba po co kupować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aenkill: z tego co się orientuję (ale ekspertem nie jestem, skreśliłem sigmy jak tylko przeczytałem o wątku kalibracji) nie każdy trzeba kalibrować, więc jak się dobrze sprawuje to życzę aby jak najdłużej :)!
@Aenkill: tu nawet mozesz nie widziec bf/ff ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo moze wciaz ostrzyc np na oko, ale bedzie lekkie przesuniecie dof ktorego nie zauwazysz. Jak sie komus chce, to drukuje sie piramidke testowa i sie sprawdza samemu czy ucieka gdzies.
Dobra, nie chce mi się już ciągnąć tej dyskusji, ale "Generally speaking, you can walk your dog off lead in most parks and wooded areas in the UK.". Natomiast te "certain areas" masz zazwyczaj wyznaczone, tj. chodzisz sobie po górach i nagle masz odgrodzony teren i tabliczkę, żeby trzymać psa na smyczy, bo owce, krowy, kuny, jelenie, jenoty i tak dalej.


@Aenkill: Dog Act 1871 polecam lekturę.
@Jaracz_Joint: To chyba zależy dosłownie od kombinacji danego egzemplarza body z danym egzemplarzem obiektywu. Mam teraz 4 Sigmy i używałam ich z 3 różnymi body i na szczęście żadnych problemów nie miałam, ale słyszałam o tym problemie Canon/Sigma.

@sierzchula: Też fakt, ale zazwyczaj przy mniejszej głębi ostrości np. na f/1.4 można zauważyć jakieś nieścisłości gołym okiem.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Serio kończę dyskusję, bo nie wiem której części zdania "Generally speaking, you