Wpis z mikrobloga

3 tradycyjne, bardzo popularne w Chinach dania.

U góry po lewej 番茄炒蛋, czyli pomidory z jajkiem. Nie jest to zwykła jajecznica z pomidorami, przynajmniej nie taka jaka kiedyś robiłem. Najpierw robi się omlet, wyciąga, następnie smaży się pomidory tak żeby dużo soku puściły i po części zrobiło takie puree. Potem wkłada się ten zrobiony wcześniej omlet, rozdziabuje, miesza żeby nasiąknął sokiem z pomidorów i wszystko razem jeszcze chwilę smaży.

Po prawej bynajmniej nie makaron, a 土豆丝, czyli paski z ziemniaków smażone na ostro, z pieprzem syczuańskim.

Na dole to 葱油饼, czyli placek z zieloną cebulką.

Wszystko robiłem po raz pierwszy, ale wszystko jadłem wcześniej nie raz, więc widziałem jak to ma smakować. Właściwie wszystko się udało. Ten placek tylko trochę mi sie wysmażył i był twardszy niż powinien.

Wygląda jak wygląda, trochę przez kiepskie światło w kuchni, ale smakowało naprawdę dobrze. Pewnie ludzie co znają chińszczyznę tylko z barów "u Chinola" mogą się nawet nie domyśleć, że właśnie tak się jada w Chinach :) i może też nie wydać się tak atrakcyjne jak jakieś wołowiny w pięciu smakach czy coś w tym stylu.

W Chinach takie dania często się je jako część większego obiadu czy kolacji. Często obok dań z mięsem. Tu głównie dla siebie robiłem to i tak 3 dania to już dużo. Ale te pomidory z jajkiem w Chinach czasem jedzą po prostu z makaronem- nawet na śniadanie.

#jedzenie #chiny #gotujzwykopem #jemprzeciez <- mój tag o Azji
kotbehemoth - 3 tradycyjne, bardzo popularne w Chinach dania.

U góry po lewej 番茄炒蛋, ...

źródło: comment_1589209636v0NGSzu36SP7ElF2e9oEwN.jpg

Pobierz
  • 16
@kotbehemoth: zona robi strasznie proste dania w podobnym guscie (omlet z pomidorami prawie codziennie laduje na jej talerzu) i nauczylem sie robic wiele prostych potraw, ktore skladaja sie z doslownie 3-4 skladnikow ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi bardzo posmakowaly jej noodle z sosem sojowym i z maslem orzechowym.

Smacznego i zycze lepszego gotowanka!
@Afrojohny: już dawno w Warszawie nie byłem. Jeszcze jak mieszkałem to pamiętam tylko dobre restauracje z hinduskim jedzeniem. Ale wtedy też zupełnie nie znałem np kuchni chińskiej. Polecisz jakieś dobre chińskie albo koreańskie restauracje (ewentualnie inne wschodnioazjatyckie)? Może jak następnym razem będę to się wybiorę.
Ostatnio chwilę byłem w Krakowie, a że spędzałem tam kwarantannę to pomyślałem, że zamówię coś azjatyckiego. Wziąłem tajski smażony makaron (pad thai) z jednej dość znanej
@marcin- @KotBehemot
To z tego gdzie ja jadam i mogę polecić czyli średnio cenowo(da się drożej i lepiej):
TAJLANDIA(tu dwa sztosy takie jak w Tajlandii): -Pumpui thaifood(najlepszy padthai w Polsce)
-Soi Bangkok.
KOREA:
-Miss kimchi(kiedyś szos teraz ok. Tak troche street foodowo)
Koreatown( ceny 10zl drożej i już bardziej restauracyjne niż w miss kimchi)
Mr.Kim’s korean food( 10 zł więcej niż w miss kimchi)
K-bar( byłem raz dostałem jedzenie za free smaczne.
@Afrojohny: jasne, uwaga:
- gotujesz noodle
- robisz sos: sos sojowy i troche masla orzechowego (tyle ile Ci sie podoba)
- laczysz

tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogromna czesc chinskiego zarcia sklada sie z takich banalnych dan, a ze maja inna kulture jedzenia to u nich to tak srednio 3-4 dania tego typu na obiad (np ryz, te noodle co podalem, omlet z pomidorami, pork belly marynowane
@Zhukov:
Niestety u mnie w związku gotuje głównie dziewczyna i dla mnie to nie jest oczywiste ze to może być tak proste.
A co do takiej formy jedzenia to uwielbiam azjatyckie podejście do jedzenia.
Niestety u mnie w związku gotuje głównie dziewczyna i dla mnie to nie jest oczywiste ze to może być tak proste.


@Afrojohny: nie no spoko, ja sie smieje tylko :D tutaj to faktycznie sa tylko 3 skladniki, bez zadnych dodatkowych przypraw czy czegokolwiek innego

Ja mam taki problem, ze bardzo lubie gotowac i eksperymentowac w kuchni, wiec czesto musimy grac w papier, kamien, nozyce i osoba, ktora przegra to nie gotuje
@kotbehemoth:
Zaraz by ktoś się przyczepił ze jest to reklama. Albo ze burżuj bo kto to widział wydać 30-35zl za danie w „Chińczyku”. Spora część tych miejsc to podrapane od blogerów/vlogerów tudzież grup na fb wiec bez problemu to wszystko bez większego problemu już teraz da się znaleźć ( ͡° ͜ʖ ͡°)