Wpis z mikrobloga

Możecie mi powiedzieć jakie są plusy posiadania garażu w domu? Mam kupiony projekt i zastanawiałem się nad przerobieniem go na warsztat z magazynem a garaż postawić jako osobny budynek
  • Odpowiedz
@niemily: To chyba najpopularniejsze ni najbardziej nietrafne stwierdzenie jak chodzi o domy! Ludzie to myślą że jak już dom to 200m2 i osobny garaż! A jak! Tylko jak ci przyjdzie dokupić do stanu durowego zamkniętego 10 dodatkowych okien, a potem położyć dodatkowe 50m2 podłogi, wstawić wewnętrzne drzwi i liczyć 2000 za urządzenie m2 to się zdziwisz i koniec końców będziesz mieszkał na 100-120m mieszkania i dodatkowych 80 składu różnych gratów. Dodatkowo
  • Odpowiedz
@Flypho: Wola i Bemowo to nie jest centrum miasta i sa tutaj domy tylko w cenach powyzej 1,5 mln, mam wrazenie ze to ty jestes ociezaly umyslowo skoro twierdziles pare postow wyzej ze nie ma duzych mieszkan na rynku, a jak pokazalem ci ze sa to chcesz rozmaiwac o roznicy pomiedzy domem a mieszkaniem...
  • Odpowiedz
@borjaki:
Myślałem ze to oczywiste ze skoro mowimy o alternatywie to rozpatrujemy rodzaje zamieszkania w tej samej kategorii budżetowej xD. Dla ciebie to nie jest oczywiste i stad przytyk o ociężałości umysłowej, który podtrzymuje.
  • Odpowiedz
@Bakardi: jak rosną ściany to widać przestrzeń, na samych fundamentach wydaje się wszystko zbyt małe :). Nie myślałeś o płycie fundamentowej, fakt koszt wydaje się większy, ale tak głęboko nie kopiesz, możesz w 100% odizolować dom od ziemi, co później daje zysk przy ogrzewaniu.

Co do opinii o małym metrażu, to dobrze zaplanowane 120m2 ma sens, zmieści się wszystko oczywiście o odpowiednio mniejszym metrażu pomieszczeń, natomiast koszt budowy, a później wykończenia
  • Odpowiedz
@duble2 moi rodzice jak stali przed dylematem kupować z drugiej ręki czy stawiać nowe, wybrali pierwsza opcję. Nie popełnie tego błędu;)

@euklides: Możesz szerzej się wypowiedzieć? Jestem ciekaw dlaczego
ale to bardzo stary dom był? Znajomego rodzice budowali metodą gospodarczą i dom w remoncie od lat 90 do 2015 praktycznie, więc argument taki średni, kwestia kasy na wstępie. Czy to był typowy "kwadraciak"?
  • Odpowiedz
Myślałem ze to oczywiste ze skoro mowimy o alternatywie to rozpatrujemy rodzaje zamieszkania w tej samej kategorii budżetowej xD. Dla ciebie to nie jest oczywiste i stad przytyk o ociężałości umysłowej, który podtrzymuje.


@Flypho: nie byles w stanie wyszukac sobie duzych mieszkan w wyszukiwarce a innym zarzucasz ociezalosc umyslowa XD. nie wiem czego nie rozumiesz ale w kwestii ceny, mieszkanie w okolicy ktora podalem za przyklad wychodzi taniej niz dom. lopatologicznie
  • Odpowiedz