Wpis z mikrobloga

Sehr geehrte Mirki und Mireczki.

Szukam jakiejś dobrej szkoły języka niemieckiego w Poznaniu. Chciałbym wbić się na jakiś kurs B1, po którym mógłbym startować po jakiś certyfikat od Goethe Institut albo WiDaF. Mieszkam na Winogradach, więc interesowały by mnie zajęcia w szkołach z centrum lub moich okolic. Nie wiem czy wszyscy się przestawili już na tryb zdalny, więc narazie szukam czegoś stacjonarnie. Ktoś może coś polecić? Dodam, że po sąsiedzku Alfa Direct i Profi-Lingua. Chciałbym poznać też opinie na temat Omnibusa, bo wiem, że prowadzą tam kursy egzaminacyjne do egzaminów Goethe.

Chętnie posłucham też ogólnych opinii na temat zajęć językowych online lub doświadczeń z platform typu Babbel. Jakoś podchodzę do tego z dystansem, bo boję się, że nie będę wyłapywał kluczowych różnic w wymowie.

#naukajezykow #niemiecki #poznan
  • 7
Chętnie posłucham też ogólnych opinii na temat zajęć językowych online lub doświadczeń z platform typu Babbel. Jakoś podchodzę do tego z dystansem, bo boję się, że nie będę wyłapywał kluczowych różnic w wymowie.


@wise-guy: jak pisalem juz na tagu, ucze sie z nativem (pol polak pol niemiec); gosciu bardzo przyjazny i otwarty, uczy w bardzo fajny sposob. Ucze sie online.

co do apek - babbel polecam, chociaz nie jest idealny (jak
@wise-guy: Memrise do słówek, chociaż zapewne jeśli jesteś już na B1 to znasz co najmniej te 2000 słów+, więc standardowy kurs raczej odpada, ale może jakiś kurs stworzony przez społeczność dla średniozaawansowanych
Duolingo fajne i przyjemne, są podcasty i historyjki.
Ja się generalnie dobrze bawię ucząc się z tych apek, co chyba jest najważniejsze.
Co do Poznania, trzyma on dobry poziom w Neofilologii, więc możesz poszukać po studentach germanistyki (może ze
@boloney: byłem na próbnej lekcji w AlfaDirect, gdzie uczą tzw. metodą bezpośrednią. Była nas trójka na skype i lektorka wyczytywała kilka słów z ich tłumaczeniem, a potem wokół nich wyczytywała dwukrotnie pytania po niemiecku, na które miałeś udzielić odpowiedzi. Wymagało sporo kreatywności i improwizacji. Ostatecznie się nie zdecydowałem, ale polecałbym spróbować, bo na początkowym etapie może to być zupełne inne wrażenie.

Ja osobiście pójdę raczej w fiszki z AnkiDroid, bo czasu