Wpis z mikrobloga

TLDR
Ktoś próbował mi się włamać do mieszkania w bloku. Poszukuję pomysłów, jak złapać złodzieja na potencjalnej kolejnej próbie włamania. Potrzebuję porady.

Long story
Mieszkam w bloku. Ostatnio zauważyłem, że drzwi od strony rantu (tam, gdzie są zamki) były delikatnie uszkodzone - poznałem dlatego, że ostatnio były malowane. Ponadto na wysokości zamków ściana przy futrynie była porysowana. Ewidentnie ktoś próbował się dorwać do mojego mieszkania. Nie był też raczej to nikt spoza klatki, bo:
1. Klatki są zamykane i wejść można tylko na kod lub klucz
2. Kamery są zamontowane na szczycie budynku

Podejrzewam, że nie była to ostatnia próba i chciałbym złapać złodzieja na gorącym uczynku, tylko nie wiem jak. Myślałem, nad judaszem w formie kamerki i rejestratora do drzwi. Ktoś miał takie rozwiązanie i może się wypowiedzieć?

#mieszkanie #bloki #kiciochpyta
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@linuxuser: @BillyGugu: raz mieszkałem za takimi drzwiami z pismem, mieszkania dajmy na to od 20 do 50. Żeby otworzyć trzeba było wcisnąć numer mieszkania, gwiazda, cztero cyfrowy kod, inny dla każdego mieszkania. Tyle, że dla mieszkań poniżej 20 i powyżej 50 działał doliny kod ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@linuxuser: Ja na wyjazdy stawiam kamerkę domową w korytarzu. W lipcu 2 zjebów nam wjechało na chatę. Otworzyli drzwi zobaczyli kamerkę i uciekli. Ja w tym czasie 600 km dalej dostałem powiadomienie na telefon i od razu zadzwoniłem po bagiety. Niestety nic z tego nie wyjdzie - mieli czapeczki i MASECZKI także nic nie widać ;)
Najważniejsze, że odstraszyło to ich.
@ArekJ: zależy gdzie go umieścisz i jak chcesz rozplanować całe działanie. Zawsze można czujka ruchu włączyć na raz światło i tv by złodziej pomyślał, że ktoś jest w domu
@linuxuser: Ja sam przerobiłem kiedyś małą kamerkę tak żeby przetwornik zmieścił się w rurce judasza. Pozostało tylko wyregulować ogniskową, żeby zgrała się z rybim okiem judasza. Jakość będzie oczywiście zależała od modelu. Fullhd wg mnie wystarczy. Teraz podobno są już gotowe takie systemy. Problem polega na tym, ze należy ustawić czułość z jaka załącza się nagrywanie i tu jest pies pogrzebany. Jak sąsiedzi się bardzo kręcą to będziesz miał ciągłe komunikaty
@linuxuser wszystkie dzieci Ci piszą o kamerach, bo Instagram i telefon to ich życie. Ale w Twoim przypadku nic to nie da. Z reguły pierwsza rozwalają jest kamera, a bandziory mają maskę/okulary i kaptur. Nawet jak dostaniesz powiadomienie na telefon to obrobienie mieszkania trwa pewnie z 5 minut, gówno zdążysz zrobić. Z realnych zabezpieczeń to : *wzmocnić drzwi i zamki, by ich sforsowanie zajęło choć chwilę dłużej niż sąsiadów *Zainstalować alarm głośno